Vybíráme sportovní boty podle druhu ( běh, trek, fotbal )

magazinzeny.cz

Výběr sportovních bot není vůbec jednoduchý, jelikož v současnosti lze vybírat z obrovského množství druhů, které jsou na trhu momentálně k dispozici. Rozhodně není špatné vybrat si konkrétní boty přímo na určitou činnost, kterou se rozhodnete řešit. Doba univerzálních bot je již dávno pryč a optimálnější je vybrat si přímo boty na konkrétní činnost. Pokusme se tedy shrnout, na co je vhodné si dát pozor při výběru jednotlivých typů obuvi.

Obuv pro běh

Tento typ obuvi je ideální tehdy, když chodíte pravidelně běhat. Je-li tomu tak, pak se můžete klidně setkat s tím, že boty budou patřit mezi vaše nejlepší pomocníky. Kvalitní boty na běh se musí vyznačovat především vynikající podrážkou. Mnohdy se stává, že je tato podrážka vyrobena z gelu, který umožňuje mnohem ideálnější došlapy na tvrdou podložku. Gelové podrážky jsou dnes ale u těchto bot jakousi samozřejmostí. Zapomenout nelze ani na lehkost boty. Čím lehčí bota bude, tím se vám bude běhat lépe.

Trekové boty

Milujete-li delší procházky, pak jsou pro vás určeny trekové boty. V přírodě si jistě přijdete na své a budete moci utříbit spousty myšlenek, které se vám momentálně honí hlavou. Trekové boty by se měly vyznačovat hlavně tím, že budou mít dostatečně pevnou konstrukci. Chůze po horách plných kamenů a dalších nerovností je typická především tím, že nohy nadměrně zatěžuje. V případě kvalitní obuvi tomu tak ale určitě nebude. Naopak budete na vše maximálně připraveni.

Boty na fotbal

Kopačky si je třeba také kupovat s rozmyslem. Určitě výhodnější koupí budou dražší kopačky z pravé kůže, které jsou mnohem pružnější a lépe se dokážou přizpůsobit noze. Takovéto kopačky také vydrží v dobrém stavu mnohem delší dobu, než by tomu bylo u klasických kopaček za několik set korun. Důležitý je i výběr mezi kopačkami, jež jsou určeny na různé typy povrchů. Klasické kopačky s kolíky na kluzký a měkký terén si nelze vzít na tvrdé hřiště.