Vybíráme svatební šaty

magazinzeny.cz

Ten nejdůležitější úkol ze dne D je před vámi. Výběr svatebních šatů. Ve svatebních šatech jste se ve svých snech viděla už jako malá holka. Jak že to jenom vypadaly? Vybrat ty reálné dá pořádně zabrat, vzhůru tedy do boje, tedy pardon, do výběru.

Kamarádka poradí

S výběrem svatebních šatů by vám měl někdo pomoci. A kdo lépe rozumí vašemu vkusu a stylu než nejlepší kamarádka, ideálně svědkyně či družička. Při výběru vašich šatů můžete rovnou zkonzultovat i ty její.
Na samotném začátku si pořiďte dostatečné množství life stylových časopisů se svatební módou. A začněte listovat. Prohlížení fotek vám pomůže vytvořit si alespoň rámcovou představu o tom, jaké šaty byste si přála mít ve svůj velký den na sobě.
Při výběru šatů vezměte v potaz i svůj typ postavy – vysportované a vyrýsované svaly budou v hromadě volánků postavu spíše hyzdit, než zdobit. Naopak u postavy, která má co schovávat se nehodí varianta s přílišným odhalením.

Vzhůru do půjčovny

Pořízení svatebních šatů není levná záležitost. Od toho tady máme obchody, kde si svatební šaty můžete na svůj velký den půjčit a zase vrátit. Cenově se půjčovné liší od nákladnosti vybraných šatů.
Na obhlídku sortimentu vyrazte ráno, pokud možno ne s plným žaludkem. Vezměte s sebou kamarádku a vzhůru do zkoušení.
V obchodě by měl výběr šatů probíhat následovně – prodavačka by si měla udělat představu o typu šatů, jaký si přejete mít, zhodnotit vaši velikost a nabídnout vám několik modelů. Není radno podceňovat rady zkušené obsluhující a opravdu si vyzkoušet všechny modely, které vám nabídne.
Pokud si šaty nevyberete, nezoufejte. Jediná půjčovna ve městě to opravdu není.

Přesně podle přání

Nevyhovuje-li vám nabídka salónů, můžete se obrátit přímo na švadlenu, která podle vašeho přesného návrhu zhotoví skutečný originál.
Pravda je, že pořizovací cena takových šatů je větší, než jejich půjčení. Ale zase vám šaty zůstanou „na památku“. Můžete pak jednou své dceři ukazovat, v čem se maminka vdávala.