Vydrží značkové prádlo déle než to z tržnice?

magazinzeny.cz

Každý, kdo si koupí nějaké prádlo, většinou chce, aby vydrželo co nejdéle. V dnešní době máte možnost si koupit veškeré oblečení na tržnici nebo ve značkovém obchodě. Na tržnici to bylo kdysi tak, že to vyšlo levněji, bylo tam vše za pár korun a tím pádem to hodně lidí lákalo. V dnešní době, ale už ty ceny nejsou až tak výrazně levnější. V dnešní době se dá nakoupit už docela levně ve značkovém obchodě, jsou různé slevy, akce a podobně. Vydrží, ale značkové oblečení mnohem déle, než to z tržnice? Není to stejné oblečení, jen se na to jedno našije značka a tím pádem je dražší?

I když na značkovém oblečení si můžete přečíst made in China, určitě to vše není vyráběno v jedné továrně, to určitě ne. Jde jen o to, že velké koncerny, které oblečení vyrábí, chtějí co nejlevnější výrobu. No a právě v Číně tu levnou výrobu mají. V továrně pracují desítky tisíc lidí, kteří šijí, sešívají oblečení a podobně. Poté to posílají do různých obchodů, kde vy si toto zboží můžete koupit. Na tržnici koupíte také oblečení z Číny, ovšem je to o kvalitě.

Kvalita je kvalita a tu si zkrátka v dnešní době připlácí skoro všichni. Když chcete dobré, kvalitný a bezpečný vůz, také si za něj připlatíte. Když si chcete koupit kvalitní kosmetiku, také si připlatíte, když kupujete kvalitní potraviny, taktéž připlácíte, v dnešní době je tohle zcela běžné. Navíc, pokud si koupíte jakýkoliv kousek oděvu na tržnici, obvykle nemáte šanci na nějakou reklamaci. Například najdete kaz na zboží, zboží se během nošení nějak poškodí, je vám zboží velké, nebo naopak malé. Na tržnici obvykle nemáte šanci toto vyměnit, protože tam nemáte žádný pokladní doklad, nic. Naproti tomu, když budete mít v ruce pokladní doklad z kamenného obchodu, můžete zboží vyměnit, reklamovat a podobně.

Co se týče kvality, je jasné, že oblečení, které kupujete ve značkovém obchodě je mnohem kvalitnější, co se materiálu týče, sešití je více, preciznější a podobně. Materiál máte mnohem lepší, než ten obyčejný čínský materiál. Ten je velmi obyčejný a tím pádem také toho moc nevydrží. Sešití je také mnohem preciznější, protože na něj ti, co jej sešívají hodně dbaní. Navíc, pokud je šev špatný, či je někde nějaký nepatrný kaz, obvykle toto oblečení dávají do kazového zboží.  Takže značkové oblečení vydrží déle a vyplatí se do něj investovat.