Výhody a nevýhody každodenního používání ústní vody

magazinzeny.cz

Ústní voda by měla v dnešní době být základem v péči o zuby. Kromě kartáčku na zuby a zubní pasty by měla být u každého v koupelně také ústní voda. Ústní voda vám pomůže zbavit se zbyvajících bakterií a také zbytků, které není možné odstranit kartáčkem na zuby. Zubní voda také nechává společně se zubní pastou velmi příjemný a svěží dech, což je jen a jen dobře. Jaké jsou výhody a nevýhody ústní vody? Mnoho lidí asi napadne, že žádné nevýhody přeci nemohou být. Vždyť ústní voda pomáhá odstraňovat bakterie, jaké může mít nedostatky? Ano může a jaké jsou její výhody a nevýhody, to se dočtete v tomto článku.

Výhody každodenního používání ústní vody

Výhody každodenního používání ústních vod je asi skoro každému zřejmé. Pokud vyplachujete pravidelně ústa kvalitní ústní vodou, nemnoží se v ústech bakterie. Také je plus to, že co nelze odstranit běžným zubním kartáčkem, to lze odstranit pomocí kvalitní ústní vody. Ta při vyplachování sebou sbírá bakterie a zbytky, které ulpívají na zubech a v mezizubních prostorech. Vše potom pěkně vyplivnete společně s ústní vodou do umyvadla a zuby tak nenapadají zbytky jídla, které mohou pomáhat k tvorbě zubních kazů. Navíc ústní voda může také pomoci likvidovat choroboplodné zárodky, které mohou přispívat ke špatnému dechu. Některé ústní vody také mohou pomoci léčit zanícená místa, nebo také i jiná poškození či podráždění, která jsou v ústech.

Nevýhody každodenního používání ústní vody

Nevýhody používání ústních vod pro některé vůbec neexistují, ovšem tito lidé se pletou. Pravidelné používání ústních vod má také své nevýhody, jako všechno. Hlavní nevýhodou je to, že když vaše ústní voda obsahuje fluor, vás může dráždit. Navíc, ústní vody, které jsou na alkoholové bázi, tudíž obsahují alkohol, mohou také při každodenním používání ústní dutinu poškodit, popálit. Denně používáte ústní vodu minimálně dvakrát, to samozřejmě napomáhá k popálení ústních dutin, což rozhodně není příjemné.

Navíc také ústní voda, která obsahuje alkohol, může způsobovat sucho v ústech, což málokdo z uživatelů ústních vod chce. Určitým řešením, proti popálení a podráždění dutiny ústní můžou být ústní vody, které jsou bez alkoholu. Ústní vody s alkoholem by neměly používat děti. Ústní vody je dobré občas měnit a používat je přesně podle doporučení, když to přeženete, spálení ústní dutiny není nic příjemného.