Výhody a nevýhody výchovy dětí homosexuálními páry

magazinzeny.cz

V kojeneckých ústavech, dětských domovech a klokáncích končí stále více a více dětí. Matky své dítě nechtějí, nemohou se o něj starat, nechtějí se o něj starat a podobně. Stále existuje více a více párů, které nemají a nemohou mít děti, čili si dítě adoptují. Poté dítě najde milující rodinu a pár má smysl svého života. Nikomu nevadí, že dítě není jeho. I když neplodné páry stále existují, pořád je v kojeneckých ústavech a dětských domovech hodně dětí, které nemají domov. Homosexuální páry by rády dítě měly. Ovšem není to „přesně podle pravidel“. Jaké jsou výhody a nevýhody výchovy dětí v homosexuálních rodinách?

Výhody výchovy dětí homosexuálními páry

Kdo je odpůrce soužití páru tejného pohlaví, vždycky může výhody zpochybnit. To je na každém. Ovšem nespornou výhodou je, že dítě dostane pořádný domov. Zažije si, jaký je život v rodině. Bude mít svůj vlastní pokoj, bude mít vé povinnosti doma, své starosti. Nebude obklopen lidmi, kterým říká teto a které se střídají jako na běžícím páse. Bude mít v životě dva pevné body v podobě rodičů. Nemusejí to však být jen děti, které jsou z dětských domovů, mohou to být také děti, které je biologickým dítětem jednoho z partnerů. Navíc jako výhodu vidím i to, že dítě nebude homofóbní, ale přijme jinak orientované jedince jako samozřejmost. V dnešní době je tolerance podstatně lepší, ovšem stále existují lidé, kteří na homosexuální páry pohlíží ze zhora. Homosexuální páry mnohdy dokáží dítě vychovat mnohem lépe, než jiní. Také dětem dokážou dát hodně lásky, mnohdy více, než jiné páry.

Nevýhody výchovy dětí homosexuálními páry

Tak jako vše, má i toto téma své nevýhody. Největší nevýhodou může být to, že jsou lidé, kteří jsou pořád homofóbní a dokážou to dát najevo. A kdo bude trpět? Pár a dítě, protože na něm si tito homofóbové s chutí smlsnou. Pokud mám na věc nějaký názor a někdo jiný jej má jiný, budu mu ubližovat a strefovat se do něj? Zvláště pak do dítěte, které za nic nemůže a které je rádo, že má rodinu? Jako nevýhodu je také možné uvést to, že dítě nevyrůstá v takové té zaběhnuté idee, kdy v rodině je máma a táta, takže možná nebude mít dítě tuto zaběhnutou ideu. Zde jsou buď dvě ženy či dva muži. Ovšem, když děti vyrůstají v dětských domovech, také nemají zaběhnutou ideu mámy a táty, takže vše je otázkou kompromisu a úhlu pohledu.