Využijte jablečný ocet k hubnutí

magazinzeny.cz

Pravidelná konzumace jablečného octu je nejen skvělá k pomalému hubnutí bez jojo efektu, ale je to též výjimečně významná potravina pro udržení zdraví. Již Babyloňané ho používali jako tonikum 5000 let př. Kr. Byl oblíbený i ve starém Egyptě (3000 let př. Kr.), ale i v Japonsku bojovnými samuraji (1200 př. Kr.). Jeho léčivé vlastnosti tak jsou dokonale prověřeny.

Jablečný ocet (JO) má mnoho využití. Je to jeden z nejlepších přírodních léčebných prostředků. Jeho léčebné vlastnosti pocházejí z jablka, které obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty – a žádný tuk a sodík. Když je použit proces fermentace, živiny se neztrácí, vše dobré z jablek je vyjmuto a udrženo, zatímco jsou přidány enzymy a organické kyseliny. Je vyroben proměnou jablečné šťávy do moštu a poté do formy octa.

JO může být použit i jako dezinfekce a je bohatý na vysoce biologicky dostupné minerály, jako je hořčík (velké procento lidí trpí nedostatkem) a pektin. Pro léčbu doporučujeme bio ocet, nejlépe nefiltrovaný a nepasterovaný. Hlavní způsob, jak JO pomáhá, je obnovení homeostázy v těle.

Jak konkrétně tedy pomáhá?
– vyrovnává vnitřní ekosystém – vnitřní pH se stává více zasadité. Nemoci milují kyselé prostředí, které vytváří zpracované jídlo.
– detoxikuje tělo – očistí nejen ledviny. Může tak pomoci na chronické únavy.
– hubnutí – JO rozkládá tuk
– léčí alergie – jak na prach a pyl, tak i na potravinové
– léčí infekční postižení dutin, bolesti hlavy a krku (chřipky)
– pomáhá na kožní problémy – vymaže akné, pomáhá na bradavice i křečové žíly
– snižuje vysoký cholesterol i krevní tlak, často již během 2 týdnů
– zabíjí Candida (kvasinkové infekce), plísně, střeva plní přátelskou mikroflórou. To obvykle i sníží chuť na sladké.
– pomáhá na artritidu, ztuhlost kloubů, dnu
– posiluje žaludeční kyseliny, odstraňuje žaludeční šťávy a pálení žáhy

Nejlepších výsledků dosáhnete při denním pití. Používejte ho do salátových zálivek, nebo jako šťávu do pití. Je-li vám nepříjemná jeho chuť, můžete najít JO i ve formě tablet.

Další využití JO
JO je i využíván jako prostředek na zkrášlení, protože po něm budete mít růžovou pleť. Používá se i jako voda po holení, bělidlo zubů a obličeje, zmírňuje otoky rukou a nohou.

Dá se využít i v domově či v péči o domácí zvířata jako dezinfekce a čistidlo. Dá se použít na plochy v bytě, stejně tak na kůži zvířete proti blechám. Přidáte-li ho zvířeti do vody, zabijete vnitřní parazity a pomůžete v boji s nemocí. Ekologičtí zemědělci užívají JO k léčbě parazitů i u hospodářských zvířat.

Sečteno podtrženo, jablečný ocet je velice vhodné mít doma a zařadit ho do vašeho jídelníčku. Budete mít nejen výbornou postavu, ale i silnější zdraví!