Vzhled stromů u chaty mnohé napoví

magazinzeny.cz

Každá chata má určitě své kouzlo. Jinak se ovšem cítí člověk v chatě, která se nachází uprostřed lesů anebo mezi vzrostlými stromy a jinak v chatě, jež se vyznačuje spíše charakterem jakéhosi domku nacházejícího se nedaleko lesa. Prvně jmenovaná možnost je ideální především v tom, že se i děti dozví, jak vypadá les a že se dá krásně posedět na terase chaty uprostřed hvozdů. Stromy okolo chaty často napoví mnohé…

Vyšší stromy anebo nízké mlází

První otázkou, která člověku často vytane na mysli v souvislosti se stromy okolo chaty, je to, jak budou stromy vysoké. Někdo dává přednost vzrostlým stromům, které budou dávat stín i v letním období, kdy je venku velké horko. Mnozí lidé ale mají raději široký výhled okolo chaty, a tak se snaží o co největší množství volného prostoru. Vše je vhodné dobře promyslet a snažit se o to, aby ze severní strany bylo spíše více stromů a jižní strana, která je teplejší a odkud jde mnohem více světla, byla více holá. Někdy také stačí okolo chaty i stromky menšího vzrůstu. Jednat se může i o klasické lesní dřeviny, jež jsou postupem času seřezávány do požadované výšky. Takto právě okolí vypadá maximálně přirozeně.

Jaké stromy patří k chatě?

K chatě je možné vysadit různé stromy. Jestliže se vám stane, že zakoupíte chatu, která se nachází uprostřed poměrně bujného stromového porostu, tak můžete jen zajásat. Stromy nebudete muset vysazovat a bude vám stačit menší prořez. Ideální je volit přesně takovou výšku, která by vám vyhovovala. Z hlediska druhů nechejte jistě přírodní druhy stromů, které jinak rostou v okolním lese. Když ale budete chtít vysazovat, určitě je dobré zůstat u těchto původem lesních stromů. Ovoci se u chaty často nedaří příliš dobře, a to hlavně ve vyšších nadmořských polohách. Zapomenout nelze ani na stromy typu lísky, jírovce či klasického ořechu. Ty mohou také posloužit jako zpestření okolí vaší chaty.