Začalo vaše dítě chodit do školy? Na toto se připravte!

magazinzeny.cz

Každý rodič, jehož dítě začalo chodit do první třídy, musí počítat s novými povinnostmi a zážitky spojené s prvňáčkem. Jaké to nejčastěji jsou?

Psaní

Naučit dítě správně psát, zejména v souladu s požadavky paní učitelky, není nic jednoduchého. Než to všechno vychytáte, budete mít svatozář. S trpělivostí rozhodně nejdál dojdete, pokud ji postrádáte, můžete mít nervy na pochodu.

Čtení

Nejinak je tomu s domácím trénováním čtení. Přeřeky, zakoktávání či slabikování se stanou vaším denním chlebem.

Paní učitelka

Připravte se i na to, že paní učitelka bude něco říkat, a pro vás se to stane poměrně složité vyvracet či protiargumentovat, pokud nechcete škole podkopávat autoritu. I s tímto se musí rodiče popasovat.

Svačiny

Příprava kvalitní svačiny každý školní den zabere nějaký ten čas. Dá to i námahu vymyslet, aby se jídlo neustále neopakovalo a dítě si nezačalo stěžovat, že mu nechutná. Navíc nezapomeňte, že ingredience musíte mít k dispozici – tedy nákupy a nákupy.

Zapomínání

Mnoho dětí není ze začátku zvyklých na plnění povinností a odpovědnost, že musí něco mít, nesmí někde nic nechat, či na něco zapomenout. Připravte se na to, jinak vás z toho trefí šlak.

Radosti a starosti, to je školní docházka. Jste a to dostatečně připravené?