Zahrada na jaře

magazinzeny.cz

Zima končí, jaro je tady! S největší pravděpodobností máte intenzivní potřebu zhubnout přes zimu nabyté kilogramy dietou, cvičením a pokud možno také prací spojenou s jarním úklidem a to nejen v domě, ale také na zahradě! Ano, i vaše zahrada (a nejen ona, teď mám na mysli i vaší hlavu) potřebuje jarní úklid. A úklid zahrady můžete velice příjemně spojit s úklidem ve vaší hlavě.

Každá zahrada má v různých obdobích své potřeby a na jaře je nutné udělat několik zásadních věcí. Podívejme se, měsíc po měsíci, co všechno byste pro svojí zahradu měli udělat.

Březen

Jakmile roztaje sníh, začneme se shrabováním suchého listí a dalšího nepořádku, který byl schovaný pod sněhem. Z trvalek odstraníme odumřelé části rostlin, vše shrabeme a odvezeme na kompost. Pálení suchého listí je na zahradě povoleno pouze za dodržování určitých podmínek. Ve volné přírodě je zakázáno a na veřejných místech je třeba pálení hlásit předem.

Duben

V dubnu můžeme začít s výsadbou do skleníku, koncem dubna také do volné půdy. Koncem dubna rovněž můžeme poprvé posekat trávník.

V dubnu začínáme pracovat s půdou, kypříme, hnojíme, sázíme. Můžeme také začít vysazovat živý plot nebo řezat růže.

 Květen

V květnu plejeme, hnojíme, sekáme trávník, pečujeme o růže a vysazujeme skalničky a trvalky, jak do truhlíků, tak na záhon.