Zahradní nábytek nemusí být z plastu!

magazinzeny.cz

Také žijete v době plastové? Pokud odpověď zní ano, tak je nejvyšší čas změnit dimenzi a přemístit se v Matrixu do lepšího prostředí!

Se změnou byste mohli začít na zahradě. Zahradní nábytek totiž patří mezi nejčastější ukazatele toho, zda preferujete přirozené životní prostředí a souznění s přírodou, nebo jste obyvatelé doby plastové.

Podle počtu prodejů je zřejmé, že plastové výrobky na zahradě drtivě vedou. Je to logické, protože se jedná o cenově nejdostupnější produkty, které si může pořídit téměř každý. Jenže neměli bychom se řídit spíše tím, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné (rozumějte nekvalitní a hlavně málo ekologické) výrobky?

Zkusíme se zamyslet nad tím, zda je plastový nábytek opravdu tak výhodný. A zda není výhodnější pořídit si dřevný zahradní nábytek! Prvním ukazatelem je samozřejmě cena. Jenže plastům škodí ultrafialové záření, což v konečném důsledku znamená, že během několika let změní barvu, zkřehnou a začnou praskat. Naopak dřevo má větší životnost. Ohledně vzhledu a celkového dojmu není třeba příliš diskutovat – zde dřevěné výrobky vyhrávají na celé čáře! Nakonec i z pohledu ekologie a přirozeného prostředí vede dřevo, jelikož plasty se složitě recyklují, nebo se pro ně musí vymyslet místo, kam budou umístěny ve formě skládky.

Jak vidíte, situace není tak jednoznačná, jak by se na první pohled mohlo zdát a určitě tedy stojí za to se zamyslet, co si pořídíte. Pokud se tedy rozhodnete pro dřevěný zahradní nábytek, tak vám poděkuje nejenom příroda, ale i vaše srdce. Dobrý dojem z odpočinku totiž podporuje relaxaci a domácí atmosféru!