Zajídá se vám vzhled vašeho domu? Nebo stavíte nový? Poradíme vám, co vylepší jeho vzhled!

magazinzeny.cz

Ať již se jedná o stavbu nebo renovaci, tak pokaždé jde nejenom o ekonomickou a praktickou stránku stavby, ale též estetickou. Zrovna tak jako šaty dělají člověka, tak dům ukazuje na vkus a naturel jeho obyvatelů.

Když se uvažuje o vizáži domu, tak se obvykle řeší fasáda, její provedení a barva. V druhé řadě přichází na řadu okna a vstupní dveře. Jejich tvar, materiál a barva ovlivní vzhled opravdu výrazným způsobem. Jenže jak praxe ukazuje, poměrně velké procento stavebníků zapomíná, že velmi výrazným prvkem každého domu je také balkon a jeho provedení. A to platí i v případě, že máte balkon směrem do zahrady. Nejde přece jen o to, že se na něj nedívají kolemjdoucí, ale hlavně jak vnímáte celý dům vy!

V dnešní době je balkon velmi praktická záležitost. Můžete ho používat nejenom k sušení prádla, ale i k sezení a může tak být dobrou alternativou k pergole nebo jakémukoliv posezení na zahradě. To oceníte zejména ve chvíli, kdy máte na plotu nalepené sousedy a balkon je tak jediným venkovním místem, kde máte větší míru klidu a soukromí. Navíc můžete časem balkon použít k vybudování zimní zahrady a tím získáte další obytný prostor plný zeleně i v zimním období! A v nouzovém případě vám může posloužit i jako odkládací zastřešená plocha, například na kola, lyže apod.. V takovém případě ale vzhled domu dostane „co proto“.

Při výběru balkonu dbejte na to, aby balkónové zábradlí korespondovalo s celkovým vzhledem a liniemi domu. Určitě byste měli dodržet i stejný barevný odstín, jako mají okna, dveře a obložení konců krovů. Vzhledem k tomu, že v dnešní době jsou trendy ekologické a přírodní materiály, tak dřevěný balkon by měl být jasná volba. Vybírat je určitě z čeho! A na závěr jedna malá rada – myslete při objednávce také na truhlíky plné barevných květů. Můžete je totiž nechat do balkonu zakomponovat.

Placený reklamní článek