Zajímavé pokojové rostliny: sukulentní pryšec

magazinzeny.cz

Kytka dokáže domov rozsvítit a zútulnit. Přináší kousek přírody a jemné energie do našeho obydlí. Rostliny jsou vnímavé a citlivé bytosti, které jsou našimi společníky. Pokud byste rádi společníky, kteří vybočují z řad klasických pokojových rostlin, jste u správného seriálu. Nevšední květiny se totiž začínají postupně představovat.

Euphorbia tirucalli, to je sukulentní pryšec bez ostnů. Najdete ho od východních oblastí Afriky Etiopií počínaje až po Indonésii, kde se nachází až 12ti metrové stromy. V domácích podmínkách roste dobře, ale takové výšky zajisté nedosáhne.

Rostlina je bohatě větvená a větve jsou téměř lysé. Listy totiž hnedka opadávají. Využívá se jako součást živých plotů a své místo má i v tradiční medicíně. Mějte však na mysli, že šťáva rostliny je jedovatá.

Euphorbia se pěstuje v substrátech pro sukulenty a vyžaduje polostín a teplty okolo 20°C. Na zimování vyžaduje chladnější prostředí okolo 12° C. Zaléváme tak, aby hlína byla stále vlhká, ale v zimě můžeme slaběji. Vyžaduje suchý vzduch a tak není třeba rosit.