Zajímavý kolektivní sport pro děti – florbal

magazinzeny.cz

Dětem chybí dostatek pohybu a na vině nejsou pouze počítače a televize. Hlavní slovo ve výchově dětí mají přece rodiče. Proto byste měli dbát na to, aby vaše dítě nepřibíralo na váze a mělo pravidelný pohyb. Optimálním řešením je sport, který můžou děti hrát nejenom v oddíle, ale i na plácku před domem.

Jedním z takových sportů je florbal. Jedná se o kolektivní sport, při kterém je na hřišti vždy pět hráčů a brankář z jednoho týmu. Cílem je vstřelit branku soupeři prostřednictvím lehkého dutého míčku. Hraje se pomocí takzvaných florbalek. Pokud je budete chtít koupit, můžete vybrat například florbalky salming, které nabízejí široký sortiment. Florbal je poměrně mladý sport, který se dynamicky rozvíjí. Jeho výhodou je, že pokud se nehraje na špičkové úrovni, není potřeba nijak nákladné florbalové vybavení. Pokud budete mít štěstí, že ve vašem okolí najdete několik dětí, které tomuto sportu holdují, vystačíte si na venkovním hřišti s míčkem a florbalkou. Pro hru v klubu a hale budete ještě potřebovat boty na florbal. Brankáři navíc nosí masku, ale zase nepoužívají hůl. Pro větší ochranu, zejména brankáře, ale i hráčů, se také vyrábějí různé druhy chráničů.

Florbal díky svému kolektivnímu pojetí spojuje hned několik výhod. Děti sportují a zvyšují si tak kondici, která hraje roli i v budování dobré imunity proti různým onemocněním. V rámci kolektivu se socializují, naučí se spolupracovat a komunikovat. Navíc si můžou udělat nové přátele mimo školu, kteří přetrvají až do dospělosti.

Florbal je navíc progresivní ve svém vývoji a relativně nové sporty mají v dnešní době zelenou. Protože se nejedná o masovou záležitost, tak je i relativně dobrá šance, že se vaše dítě prosadí a bude hrát na špičkové úrovni. Samozřejmě neočekávejte, že se z něj stane boháč, protože florbal nepatří ke štědře ohodnoceným sportům. Ale o peníze tu přece nejde!

Placený reklamní článek