Závislost ve vztahu potlačuje individualitu jedince

magazinzeny.cz

Visíte na svém partnerovi jako klíště? Vodíte si ho jako pejska na řetízku? Závislost a majetnické sklony. Pochopitelně také související žárlivost. Proč se to děje? Bojíte se samoty? Nedokážete si představit, že by vás opustil? Máte pocit, že bez něj nejste nic? Nejvyšší čas s tím něco udělat!

Láska nebo závislost?

Mezi láskou a závislostí je velký a zároveň někdy dost těžko subjektivně viditelný rozdíl. Kam až sahají tyto hranice? Dokážete je rozpoznat?

Zkuste se zamyslet nad tím, jak trávíte svůj volný čas a zda dokážete partnerovi poskytnout chvilku svobody a soukromí a nevadí vám, když tráví nějaký čas jen se svými kamarády. Máte svoje koníčky, záliby, kamarádky i kamarády? Dokážete si užívat naplno čas, kdy zrovna nemáte svého milovaného po svém boku? Umíte se rozhodovat pouze sama za sebe? Poradíte si v různých situacích, i když zrovna nemáte svého partnera po ruce? To všechno jsou důležité otázky, které byste si měla zodpovědět.

O závislosti svědčí také fakt, kdy ženy teprve po rozchodu s partnerem začínají žít svůj život samy za sebe a naplno. Po překonání krize, která souvisí se ztrátou milované osoby, pak mnohdy spousta žen zjistí, že například nechápou, jak mohly přestat malovat, když je to tolik baví nebo že ztratily spoustu svých přátel jen proto, že je jejich partner, se kterým trávily veškerý svůj volný čas, neměl rád.

Dejte partnerovi volnost a udělejte si čas pouze pro sebe!

Věty typu: „Zůstaneš doma, nikam nepůjdeš! Já chci být s tebou! Já tě potřebuji!“ nebo dokonce, a to už je opravdu na pováženou: „Ty jdeš do hospody? Tak já půjdu s tebou!“ si raději nechte pro sebe. S tímhle u mužů rozhodně nepochodíte. Muž potřebuje mít pocit volnosti, ne být uvázaný na řetízku jako pejsek u boudy. Jistě by také vám vadilo, kdybyste šla na víno s kamarádkou probírat důvěrnosti a váš drahý by vám navrhl, že půjde s vámi, protože by mu samotnému doma bylo smutno.

Tip:

Pokud váš partner chodí dejme tomu každou sobotu do hospody, na bowling nebo za kamarády, choďte v tu dobu na víno s kamarádkami, abyste neměla pocit, že jste sama doma. Pokud jezdí na služební cesty nebo pracuje přes týden mimo město, zorganizujte si svůj čas tak, abyste neměla čas sedět a truchlit.

Buďte sama sebou!

Také vy se nenechejte spoutat a vysvětlete svému příteli, že vám vadí, když vás pronásleduje jako ocásek nebo vám volá každých pět minut.

Závislostí na druhých člověk ubližuje především sám sobě. Kdo nedokáže být pouze sám se sebou, nedokáže být pak s nikým. Závislost potlačuje individualitu jedince, člověk žije pouze pro druhého a přestává být sám sebou. Ve vztahu je důležitá důvěra, tolerance, respekt, úcta, přizpůsobivost a schopnost vytvářet kompromisy, ale také nezávislost!

Láska není závislost!

Partnerovi, který vás chce opustit nejvíce dokážete, že ho milujete tím, že ho prostě a jednoduše necháte odejít.