Ženský orgasmus

magazinzeny.cz

Ženský orgasmus je ve společnosti často zastřen rouškou tajemství. Nalijme si čistého vína, ženská sexualita působí záhadně. Stále velká část mužské populace má jen malou představu o tom, jak ženská sexualita vlastně funguje. Hodně žen má problém dosáhnout orgasmus. Některé z nás ho třeba ani vůbec nezažily.

Ženský a mužský orgasmus je zcela odlišný. Liší se i způsobem, jak muži a ženy orgasmu dosahují. V ženské sexualitě hraje totiž zásadní úlohu mozek! Překvapuje vás to? Sice se někomu nemusí jevit vazba mozku a ženského orgasmu tak zřejmá, je ale faktem, že je žena schopná dosáhnout orgasmu při samotné stimulaci mozku. Dokonce se to lze i naučit.

Přesto se ale počítá, že žen, které nikdy nezažily orgasmus či ho zažívají jen občasně, je mezi 10% až 30%. A pouze 1/3 má orgasmus často, což je malé číslo. A co víc, ženy které nedosahují orgasmu si na svůj sexuální život obvykle nestěžují. Nicméně tento přístup je rozhodně zbytečný.

Takovýto stav je vlasntě tristní. Lidé potřebují zažívat orgasmus pravidelně, má úžasné omlazující a regenerující vliv na naše tělo. Při pravidelném sexuálním kontaktu a orgasmu jsme zdravější a krásnější. O dobré náladě, která odhání veškeré splíny, ani nemluvě. Tak proč ho zažíváme tak málo často?

Odpověď je nasnadě – chybí nám zkušenosti. Trénováním se dají vypilovat nejenom znalosti, krásná postava, ale i sexuální prožitek! Platí jednoduchá zákonitost: čím více sexuálních zkušeností, tím snazší orgasmus. A zkušenost se učekává i u milenců, protože právě vnímavý a zkušený milenec ví, jaké techniky fungují.

Žádné univerzální rady týkající se technik přitom příliš nejsou. Svět ženské sexuality je nesmírně košatý a bohatý, každá fungujeme trochu odlišně. Špatně se taktéž definují faktory, které pomohou k dosažení orgasmu. U některé se schopnost mít orgasmus odvíjí od psychického stavu, stresu, nálady, menstruačního cyklu, atd.

Otevřete se svému partnerovi. Naučte se s ním hovořit o milostných tématech, řekněte mu, co je vám příjemné. Postupným prozkoumáváním můžete svůj milostný život nesmírně zkvalitnit. A orgasmus taktéž posílí pouto mezi vámi a partnerem. Vám bude krásně a partner bude nadšený, že vás umí učinit šťastnou. Zkrátka orgasmus je něco, co by ve vašem životě nemělo chybět.