Znamená pauza ve vztahu opravdu rozchod?

magazinzeny.cz

„Zlato, dáme si pauzu. Potřebujeme chvíli každý sám pro sebe.“ Přijde vám to povědomé? Už jste to někdy slyšeli? Pauza neznamená rozchod, to si mnozí říkají, chcete tomu věřit, chováte v sobě nějakou, alespoň malou naději, že se k sobě zase dáte dohromady, že se to změní, že to bude zase v pořádku. No, přiznejme si, většinou to tak není. Je okolo nás plno případů, kdy pauza opravdu znamená rozchod. Ovšem platí to tak vždycky? Je to opravdu tak?

Přemítat nad vztahem je běžné

Ve vztazích přichází v určité chvíli situace, kdy se nad vším zamýšlíte a přemýšlíte, zda je to opravdu to pravé, jestli vás nečeká ještě něco víc, jestli tohle je fakt to, co chcete, čeho si budete vážit celý život a podobně. Můžete mít pocit, že stereotyp, který možná prožíváte v jiném vztahu, prožívat nebudete, že potřebujete být chvíli sami, bez partnera, zjistit, zda by vám opravdu chyběl a podobně. Pokud opravdu chcete jen zjistit, jak vám bude bez partnera, pauza může být dobrá a nemusí vždycky znamenat nutně rozchod. Může to být jen chvíle, kterou si necháte pro sebe a budete přemýšlet.

Pauza bývá často jen hezky zaobalený rozchod

Mnoho mužů a někdy i žen však z pauzy vytvořili „bezbolestnou“ rozchodovou náhražku, kdy mají pocit, že vám tolik neubližují, nechtějí to říci naplno, nechávají si možné zadní vrátka, kdyby náhodou něco nového nevyšlo, nejsou k vám úplně upřímní a podobně. Vždycky záleží na tom, co si člověk, který pauzu vyžaduje, myslí, jak to cítí. Nemá smysl se schovávat za pauzu, když se chcete rozejít, zbytečně tak druhého člověka uchováváte v naději, která poté splaskne jako mýdlová bublina a vás, to bude bolet ještě víc.

Takže pauza rozchod nutně znamenat nemusí, hodně často však pauza bývá krokem k rozchodu. Pokud chcete vědět, na čem jste, žádejte pravdu, ať je sebehorší, sebebolestnější. V konečném důsledku je to pro vás to nejlepší, protože se nebudete držet plané naděje, nebudete si dělat iluze, a co nejdříve si můžete prožít všechny rozchodové fáze.