Jak si zachovat krásu i ve vyšším věku? Díky estetické dermatologii!

magazinzeny.cz

Pro každou ženu je důležitá nejenom snaha o zachování dobré kondice a pěkné postavy do nejvyššího věku, ale i co nejkrásnějšího vzhledu. Vedle pravidelné péče, díky kosmetickým přípravkům, je k dispozici i estetická medicína.

Jaké zákroky estetické dermatologie vám můžou pomoci?

Každá velká klinika nabízí široké spektrum zákroků, které vám můžou pomoci zachovat jak krásu, tak sebevědomí. Příkladem může být slovenské centrum estetické medicíny Eve Clinic nebo další specializované kliniky. Mnoho žen se zajímá zejména o tyto zákroky:

  • Vyhlazení vrásek botulotoxinem – aplikace této látky způsobí vyřazení nervových zakončení určitých svalů, které povolí a tím dojde k vyhlazení vrásek. Nejvhodnější je pro horní část obličeje, konkrétně vodorovné vrásky na čele, oční vějířky nebo vrásky u kořene nosu.
  • Plazmaterapie – zákrok funguje na principu biostimulace kolagenových buněk, čímž dochází k omlazení a regeneraci pleti.
  • Mikrojehličkování – tzv. Medical Microneedling prostřednictvím mikro jehliček aplikuje do pokožky regenerační látky a mikroskopicky narušuje tkáně. Tím se redukují vrásky, zpevňují kontury obličeje, mizí pigmentace, strie a jizvy.
  • Odstranění znamének – relativně běžná metoda může podpořit krásu ženy, navíc má někdy i zdravotní efekt. Podle druhu znaménka se používá klasická chirurgie, laser nebo elektrokauter. Každé znaménko se musí nejdříve zkontrolovat dermatoskopem.
  • Lifting nitěmi APTOS – tento hit dnešní estetické dermatologie nabízí např. Perfect Clinic. Jedná se o lifting obličeje, který je téměř bezbolestný a provádí se ambulantně v lokální anestezii. Tato forma omlazení je vhodná pro všechny ženy a muže, optimálně ve středním věku.
  • Odstranění nadměrného pocení – pokud se příliš potíte, může vám pomoci aplikace botulotoxinu A do adekvátních míst. Při opakované aplikaci se doba účinku prodlužuje v řádu měsíců. Tzn., že po prvním zákroku jde o dobu přibližně 3 měsíců, po třetí aplikaci se můžete zbavit pocení na dobu 7 až 12 měsíců. Doba účinnosti se liší u každého člověka.

Obecně platí, že velké kliniky estetické medicíny nabízejí větší počet různých zákroků. Ovšem na estetickou dermatologii se zaměřují i lokální kliniky, jako např. Skin Care Liberec. I zde najdete profesionální tým kvalitních lékařů a zajímavý počet zákroků.

Reklamní článek