Proč se nám dějí určité věci? Protože nemáme vztah sami se sebou…

magazinzeny.cz

My ženy máme tendenci vše řešit, starat se, aby druhým bylo fajn, cítili se v bezpečí a jistě si každá žena dosadí to své. Jenže doba se mění a hodně věcí už prostě nefunguje jako za našich babiček či maminek, a to i díky vývoji nás samých tak i technologií a jiných věcí, které nás prostě ovlivňují ať už vědomě či nevědomě. Zkusme si tedy nezávaznou prohlídku dějů, které se nám nebo blízkým dějí a zkusit se nad tím zamyslet a také dovolit si zkusit to změnit. Jen to zkusit a pak? pak se prostě uvidí…

Všimněte si, že v průběhu života se každý z nás potýká s téměř stejnými situacemi a problémy. Pronásledují nás podobní, někdy velmi podobní lidé, kteří jsou si podobní chováním, způsoby, vzhledem. Ubíhají roky a desetiletí a situace se nemění. Problémy zůstávají stejné. Stále jsou na nás blízcí i v okolí hrubí, v práci si nás neváží a shazují nás kdykoliv mají příležitost.
Někdo neustále ztrácí např. peněženku, klíče někoho občas někdo zradí, někdo se mnohokrát rozvádí, někdo často nemá dost peněz nebo je nemá vůbec. Někdo je neustále na ulici napadán. To všechno jsou velmi běžné situace, které se vám často stávají? Nebo zrovna vy jste – býváte jejich svědkem? Proč?

Vycházíme-li z toho, že to vše si vytváříme my sami, pak je to vnější odraz našeho vnitřního světa, odraz našich myšlenek o sobě a světě kolem nás. Rozborem našich myšlenek tedy můžeme pochopit, proč se nám v minulosti staly určité události, můžeme předvídat a zjistit, co se s námi stane v budoucnu. A naopak, analýzou toho, co se nám stalo nebo děje nyní, můžeme uvidět, co je v nás a probrat si to samy se sebou a hledat jak z toho ven…

Začněte si všímat, co se s vámi děje, a zeptejte se sami sebe, zda jste se někdy ocitla v podobné situaci. Začněte si všímat, jaké myšlenky vás v tuto chvíli navštívily. Analyzujte společné rysy, které jsou přítomné ve všech těchto situacích, ve kterých se nacházíte. Co mají společného s vašimi myšlenkami? Ve všech situacích existují stejné sjednocující faktory. Takové hledání vám pomůže vyřešit problémy.

Každá událost má svůj důvod. Totéž platí o našich myšlenkách, přesvědčeních, obavách nebo problémech. Přecházejí k nám od rodičů nebo od některého z předků, tedy geneticky, nebo díky prostředí, ve kterém vyrůstáme, případně si je sami vytváříme na základě zkušeností z našeho okolí. Pokud máte například strach, že onemocníte nějakou nemocí, tak v tomto místě vašeho těla je ochranné pole oslabeno a stává se propustným pro mikroorganismy. Strach z onemocnění ovlivňuje imunitní systém.

Situace, ve kterých se nacházíme, jsou lekcemi, které se musíme naučit. Pokud jsme nevynaložili dostatečné úsilí k vyřešení této situace, pak ona bude pokračovat a neopustí naše životy. Ale jakmile je lekce dokončena, okamžitě přichází pomoc a situace je vyřešena. A už se to nikdy nestane. Začíná další lekce. To je váš klíč při řešení problémů nebo nemoci.

Pokud vnější situace zcela a úplně odráží vnitřní pocity, jinými slovy, pak to, co je uvnitř nás, strukturuje a vytváří události, které se nám dějí ve vnějším světě.

Sebevědomý člověk

První věc, kterou byste měli udělat, když otevřete oči, je poděkovat Životu za další úžasný den ve vašem životě. Pokud je to na Vás moc a důvod nehledejte, nehraje roli, tak si jen popřejte dobré ráno a je opravdu jedno zda vstáváte sama či nikoliv Nadcházející den závisí na vašem nastavení, na vašich myšlenkách. Nezapomeňte, prosím, že vaše myšlenka je materiální. To, co si myslíte v okamžiku probuzení, dá impuls pro tento den. Vše závisí na vašem nastavení. Nalaďte se na špatný den – je vám poskytnut. Ale pokud si řeknete, že tento den bude jeden z nejlepších ve vašem životě, tak ano.

Život sám je příznivý pro sebevědomého člověka. Peníze, láska, úspěch, zdraví se drží sebevědomých lidí. Sebevědomý člověk je soběstačný, váží si a miluje sám sebe.

Důvěra je mízou, která odlišuje velké činy od obyčejných. Neexistují žádní velcí vůdci a podnikatelé, kteří by neměli tak silný pocit jako sebevědomí. Důvěra je klíčem ke dveřím úspěchu. Pozor není to ego – já – jen já to vím nejlíp a jde na sílu. NE! Je to ten plamínek, který stálým přikládáním se rozhoří ve stálý a velký plamen, je to to neustálé vnitřní já to zvládnu, ale bez emoci strachu.

Abyste si vypěstovali mimořádnou důvěru v sebe sama, musíte se nejprve naučit respektovat a milovat sami sebe. Snažte se cítit co nejlépe v absolutně jakékoli situaci. Máme naučeno zabývat se pouze tím čeho chceme v životě dosáhnout, zaměřovat se jen a jen na to co nám schází, peníze, láska a jiné. Jenže se zapomínáme radovat a zaměřovat na to co máme, co se nám povedlo. „Co máme, to si nenecháváme, protože jsme to ztratili pláčem,“ nad tím co nemáme, říká lidová moudrost. Pokud chcete v tomto životě získat více, musíte se naučit spokojit se s tzv. málem a děkovat za to, co máte. Velká mysl vesmíru nemá ráda, když je člověk věčně nespokojený se životem.

Je mnohem užitečnější, když poděkujete vesmíru za vše, co v tuto chvíli máte. Pak se vše pozitivní a jasné ve vašem životě znásobí. Ode dneška začněte děkovat osudu za to, co máte, i za ty nejobyčejnější věci. Začněte a zakončete každý den s vděčností, najděte si jakoukoli záminku, abyste řekli “Děkuji.” A uvidíte sami, jak pozitivně to člověka nabíjí. Nešetřete vděčností, protože nic neztratíte a navíc získáte! Myslím, že každá z vás bude mít mnoho důvodů k vděčnosti. Jen se musíte naučit je vidět.

Řekněte „DĚKUJI“ za to, že máte placenou práci a bydlení, které vás po náročném dni přivítá pohodlím a teplem. Děkujeme dětem za jejich radostné a upřímné úsměvy. Poděkujte svým rodičům za život, který vám byl dán. Každé ráno děkujte za další úžasný den ve vašem životě. Před spaním poděkujte Bohu, sobě, vesmíru, komu cítíte, že chcete poděkovat za uplynulý den. Poděkujte i když byl z vašeho pohledu třeba strašný. Protože když poděkujete i za takový den, podvědomí to přijme jako smíření, přijetí a nebude mít potřebu vám tyto dny přinášet do vašeho života. A pokud je takových dnů více a poděkování vám nejde přes pusu tak zkuste sami sobě říct.
I toto jednou pomine.

Napsala Freyová Alice