I dívky mají své hry

magazinzeny.cz

Hraním počítačových her se lidé baví od pradávna. Již v dobách prvních osobních počítačů byly hry jednou z vůbec prvních aplikací. Zpočátku se sice jednalo o velmi jednoduché hry v textovém režimu, ale spolu se zdokonalováním grafiky a rychlosti procesorů, začaly vznikat i graficky skvělé hry, které známe z dnešní doby. Přesto patřilo hraní počítačových her vždy spíše mezi zábavu pro kluky. I proto patří akční, závodní a RPG hry mezi ty vůbec nejoblíbenější. Aby ani dívky nepřišly zkrátka, vznikl celý segment her – hry pro dívky – určený speciálně ženám. Dnes si představíme nejoblíbenější druhy holčičích her.

Oblíkačky

Pro holčičky ve věku 5 až 10 let jsou oblíkačky nejoblíbenější herní kategorií. V těchto hrách nejde o nic jiného než o oblékání různých postav. Aby byly tyto hry zajímavější, často nabízí dívkám možnost obléknout si nějaký dívčí idol (třeba panenku Barbie), slavnou osobnost nebo známou pohádkovou postavičku (například kocoura Garfielda). Tyto hry pro dívky rozvíjí kreativní myšlení a jejich hraní se může stát dobrým základem pro budoucí život, kdy mohou holky uplatnit svou kreativitu na svém příteli nebo manželovi a obléknout si ho podle svých představ.

Postřehové hry

Postřehové hry jsou určeny trochu starším dívkám (tak od 7, 8 let výše). Jde v nich totiž většinou o hledání rozdílů mezi na první pohled stejnými obrázky. V této kategorii najdeme jak obyčejné hry, kde máte několik obrázků a musíte najít všechny rozdíly v časovém limitu, tak propracovanější hry, kde je hledání rozdílů zasazeno do děje (například s pomocí obrázků je vám vyprávěna pohádka a jak to bylo dál, se dozvíte jenom tehdy, pokud najdete všechny rozdíly na předchozím obrázku). Příkladem takové pohádkové hry je například herní série Child of Witch.

Hry se zvířaty

Obecně platí, že hry pro dívky jsou zaměřeny na rozvoj přirozených schopností dívek. Zatímco kluci jsou obvykle tou tvrdší a méně vnímavou částí populace, dívky se naopak rády starají o druhé. I proto vzniká celá řada her se zvířaty, kde je úkolem hráče například vyléčit zraněná zvířata nebo se o ně postarat. Zajímavou kategorií jsou pak hry s koňmi, kde můžete na koníkovi překonávat překážky nebo se o něj starat a vyzkoušet si tak péči o zvířata nanečisto.

Logické hry

Dívky jsou obvykle mnohem pečlivější a vnímavější než kluci. I proto hrají rády logické hry. Mezi ty nejoblíbenější patří hry založené na řešení logických hádanek a problémů, které přispívají k rozvoji logického myšlení. V této kategorii pak jednoznačně vítězí takzvané spoj 3 hry, kde je úkolem hráče dostat k sobě 3 stejné předměty. Mezi nejoblíbenější hry z této kategorie jednoznačně patří hry jako Rome Puzzle nebo Color Balls Solitaire.

Co říci závěrem?

Je dobře, že existují i speciální hry pro dívky, protože by bylo nespravedlivé, kdyby děvčata neměla možnost rozvíjet své přirozené schopnosti a vlohy. Hraní počítačových her totiž nemusí být jenom ztráta času, ale pokud se provozuje s mírou, může se stát i užitečným a zajímavým prostředkem pro rozvoj osobnosti.