Jak říct partnerovi, že by měl zhubnout

magazinzeny.cz

Říkat nepříjemné věci není vždy velmi příjemné a jednoduché. Mnoho lidí neumí říci negativa, nebo je naopak říkají až nepříliš vybíravě, což se samozřejmě mnoho lidí může dotýkat. Mnoho lidí samozřejmě myslí na dobro druhých, chtějí jim zkrátka něco taktně sdělit a poukázat na něco, ovšem nemusí se to úplně povést a partner to může mnohdy vzít velmi špatně. Říkat nepříjemné věci jen proto, aby se dotyčnému ublížilo, je poněkud nízké a takoví lidé si akorát chtějí zvednout sebevědomí.

Pokud váš partner za poslední dobu přibral, je potřeba se zamyslet nad tím, proč mu to chcete říci. Kvůli tomu, že se vám to nelíbí, nebo že máte strach o jeho zdraví? Partner to většinou pocítí sám na sobě, že přibral a asi pravděpodobně vám o tom něco řekne. V tu chvíli máte ideální možnost to partnerovi potvrdit a nabídnout mu, že mu například s hubnutím pomůžete. Říci partnerovi, tak pojď, budeme spolu sportovat, pořídíme si domů nějaký cvičební stroj, budeme vařit zdravěji, více se pohybovat a podobně. Partnera je potřeba v tomto podporovat a ukázat mu, že mu věříte a jste mu nápomocni.

Pokud to však partnerovi nevadí a, nebo o tom s vámi nemluví a vy mu chcete říci, že přibral, musíte velmi opatrně. Pokud to říkáte ženě, je potřeba nejvyšší opatrnost a nejvyšší takt. I pokud to říkáte muži, je potřeba takt a opatrnost, muži obvykle neprojevují emoce a neříkají, že je to mrzí, nevybuchnou jako ženy, ale také je to zasáhne a to hodně. Takže pokud už se rozhodnete, že to partnerovi sdělíte, je potřeba mít velkou míru tolerance a taktu.

Musíte vyčíhnout ten správný okamžik, kdy to partnerovi sdělit. Bude určitě reagovat jinak, když bude mít dobrou náladu a bude odpočatý a v pohodě. A jinak bude reagovat ve chvíli, kdy přijde z práce, naštvaný, vytočený, unavený a bez nálady. Pak se může stát, že stačí jen opravdu opatrně říci něco na partnerovu adresu a vy se pak pohádáte a budete si vyčítat i to, co by, jste jinak neudělali. Ke správnému okamžiku a taktu přidejte pravdu. Je potřeba to říci partnerovi narovinu, nijak okolo toho nekroužit a neokolkovat.

Vyvaruje se například posměšných historek, posměšných úšklebků, ironických narážek a podobně. Dá se to říci s citem a zbytečně partnera nestresovat. Ono samo o sobě partnera určitě bolí, když mu říkáte nepříjemné informace, a pokud si do partnera ještě rýpnete, bude to snášet ještě hůř.