Jak správně naložit s kosmetikou

magazinzeny.cz

Jak nejlépe skladovat kosmetiku? Co dělat se starou kosmetikou? A jak se o kosmetiku vůbec starat? Otázky, na které často neznáme odpovědi. Přitom kosmetika je důležitá ženská zbraň, která podtrhává naší krásu. Je důležité vědět, jak o kosmetiku pečovat, protože teprve poté nám může nabídnout maximum. A náš vzhled i zdraví za to rozhodně stojí.

Představte si nový krém a nějaký rok prošlý krém. Jaký myslíte, že mezi nimi bude rozdíl? Je možné, že vůbec žádný! Navenek budou stejně vypadat a vonět. Dokonce i když jej použijete, dosti možná se vám nic nestane. Krémy totiž obsahují obvykle velké množství konzervantů, proto se nezkazí. Přesto se nedá alergická reakce zcela vyloučit.

Přesto je zapotřebí být obezřetný na signály, že krém již dosloužil. Dojde-li ke změně konzistence, vůně, barvy či ke zežluknutí, krém by měl letět nejpřímější možnou cestou do koše. Jinak podstupujete riziko, že vás navštíví vyrážka. tu způsobují bakteria a plísně, které se stihly rozmnožit.

Při skladování byste měli myslet na to, že krémům nesvědčí především střídání teplot. Proto není vhodné mít krém v ledničce. Kosmetiku je vhodné uchovávat v krabičce. Důkladně dodržujte pokyny, které jsou uváděny na obalu.  Zde naleznete i informace o době trvanlivosti. Podívejte se i na grafický symbol otevřeného kelímku s číslicí, která ukazuje na počet měsíců, do kdy je nutné produkt spotřebovat.

Parfémy byste měli navíc chránit před světlem a vysokými teplotami. Jinak hrozí odpaření alkoholu a vůně by začala být štiplavější. Nikomu nikdy svoji kosmetiku nepůjčujte. Krémy nenabírejte prsty ale špachtličkou, kterou můžete vždy snadno umýt.