Jak vysvětlit dětem, jak se dělají děti – dokončení

magazinzeny.cz

Ochrana před zneužíváním

V dnešní internetové době není problém si najít jakékoliv téma. I děti se dostanou k sexuálním tématům hodně brzy. Dítě se navíc stane snadnou kořistí pro zneužívání, pokud není předem řádně poučeno o intimních částech, které mají být ostatním lidem naprosto nepřístupné.

Zodpovězení otázky o tom, jak se dělají děti v žádném případě nijak neodkládejte a neodmítejte. V případě, že se dítě samo nezeptá, začněte sami někdy během první či druhé třídy základní školy. Zaměřte se na pravdu a zapomeňte na povídačky o čápech a vránách či jiné nepravdivosti.

Popis intimního spojení

Začít můžete tím, že se dítě narodilo, protože se tatínek a maminka mají moc rádi. Přejděte k tomu, že v lásce je potřeba mazlení a vzájemné dotýkání, ale jiné, než je tomu u dětí nebo u kamarádů. A vzhledem k tomu, že žena a muž mají rozdílná těla, mohou se navzájem spojit. Pro intimní partie žena a muže si zvolte svůj vlastní názvy a ty pak používejte při komunikaci s dětmi.

Doplňte, že se rodiče spojí a mají tak k sobě nejblíž. Zároveň by měly děti znát, že sex se nedělá s každým klukem nebo holkou, ale jde jenom výjimečnou záležitost. Nemusíte jít do detailů, to není podstatné. Můžete se dítěte zeptat i na jeho názor, tím se dozvíte, co všechno už zná.