Je libo plastickou operaci?

magazinzeny.cz

Plastické operace jsou módní záležitostí. Ženy se jich nebojí a některé mají dokonce odvahu se k nim veřejně přiznat. Velmi častými jsou plastiky prsou nebo břicha. Pokusíme se vám stručně přiblížit, co vás čeká a kolik vás to bude stát, pokud se něco takového rozhodnete podstoupit.

Ženy chtějí být krásné. Chtějí se líbit nejen mužům, ale také samy sobě. Motivace je tedy zřejmá a nemusí jít zrovna o silikonové návnady. Často dochází k těmto rozhodnutím po porodu, kdy z prsů, kterými odkojily své děti zůstalo malé povislé nic a z břicha vytahaná klokaní kapsa. A teď k tomu méně příjemnému. Plastické operace nejsou bolestivé pouze pro vaše tělo, ale také pro vaši peněženku.

Za takovou abdominoplastiku (plastickou operaci břicha) zaplatíte od 25 tisíc korun. Jedná se o poměrně složitý operační zákrok, při kterém se opravuje povislá kůže na břiše. Po zákroku sice budete mít pevné bříško, ale bolesti i případným komplikacím se nevyhnete a zůstane vám na břiše viditelná jizva. Tuto operaci mohou využít maminky po porodu nebo ženy po velkých váhových výkyvech, kterým zůstalo nevzhledné povislé břicho a uvolněná kůže.
Co se týká plastiky prsou, nemusí se nutně jednat o zvětšení prsou silikonovými implantáty, která vás přijde na několik desítek tisíc (ceny se pohybují zhruba od 20 až do 80 tisíc korun dle ceny implantátů), ale o pouhou opravu povadlého poprsí, tzv. modelaci. Tato operace se cenově pohybuje kolem 25 tisíc korun. Je podstatně šetrnější než vložení prsních implantátů a není spojena s tolika riziky. V obou případech se nevyhnete bolesti a dočasným zdravotním omezením. Jizvy v obou případech zůstávají malé, je třeba je však pečlivě ošetřovat a nevystavovat slunci. Rovněž zdravotní rizika jsou při těchto operačních výkonech zřejmá. Škodlivost silikonových implantátů se zvažuje, ale dosud nebyla prokázána. Přijetí silikonových implantátů vlastním tělem a případné další následky jsou značně individuální. Všeobecně se uvádí snížená citlivost bradavek, riziko deformace nebo i prasknutí implantátu, o karcinogenních účincích se spekuluje.

Pokud se žena rozhodne podstoupit zvětšení nebo modelaci prsou, měla by být již minimálně rok po ukončení kojení a rozhodně neplánovat další těhotenství.