Kontaktní čočky nebo dioptrické brýle

magazinzeny.cz

Kontaktní čočky se staly poměrně převratným vynálezem, který je schopen efektivně nahradit brýle i u lidí, kteří vidí skutečně špatně. V současné době je jejich nošení vcelku diskutabilní, a to zejména z toho pohledu, že kontaktní čočky nejsou ideální pro každého a mnozí lidé raději nosí klasické brýle, které se jim zdají pohodlnější.

Otázka, jestli nosit kontaktní čočky, anebo brýle tak zůstává naprosto otevřená. Jak na kontaktních čočkách, tak i na brýlích je možné najít celou řadu pozitiv i negativ.

Pro brýle hovoří pohodlnost

Spousta lidí, kteří jsou zvyklí nosit vyloženě brýle, na ně nedá dopustit. Nošení brýlí se pro ně stalo jakousi samozřejmostí, bez které se určitě neobejdou. Nošení brýlí je dnes maximálně pohodlné, jelikož právě brýle jsou schopny zajistit správné vidění a moderní vzhled konkrétního člověka. Nejnovější modely brýlí vypadají perfektně a některé osoby si nelze bez brýlí představit. Výběr brýlí je maximální a určitě lze najít přesně takové brýle, které vám budou vyhovovat a budou vám slušet.

Kontaktní čočky a jejich charakteristika

Každodenní nošení kontaktních čoček se může stát rutinou. Někteří lidé jsou ochotní si ráno kontaktní čočky nasadit a strávit v nich klidně i celý den. Nasazování kontaktních čoček je pouze otázkou zvyku a zkušení nositelé kontaktních čoček to zvládnou během několika vteřin. Určitě si lze vybrat přesně takové čočky, které vám budou vyhovovat. Někomu ale nošení kontaktních čoček úplně vyhovovat nemusí. Najdou se lidé, jež jsou na kontaktní čočky alergičtí.

Kombinace čoček a brýlí

Asi nejideálnější volbou je kombinace kontaktních čoček a brýlí. Kontaktní čočky si můžete klidně vzít na sportování a brýle na běžné nošení do společnosti. Není problém takto pohodlně kombinovat obojí ke svému maximálnímu prospěchu. Na sportovní aktivity se ostatně brýle jako takové v žádném případě nehodí, a to především na kontaktní sporty kolektivního charakteru.