Kosmetický hit jménem micelární voda

magazinzeny.cz

V posledních letech patří k největším hitům v oblasti péče o pleť ve světě i v České republice. Nedají na ni dopustit ani odborníci z řad dermatologů, vizážisté a známé osobnosti z beauty oboru. V superlativech o ní hovoří především Francouzsky, které jsou svou posedlostí po perfektní pokožce proslulé. Proč byste měla micelární vodu vyzkoušet i vy?

Micelární voda je odpovědí na otázku, jak v rámci jednoho kroku dokonale vyčistit pleť. Hravě odstraní make-up, kožní maz i voděodolná líčidla. Při čištění se nemusí používat žádné další přípravky ani voda.

Pařížankám tvrdá voda nedělá vrásky, používají „micelárku“

Skutečně to funguje, nebo jde pouze o reklamní trik a marketingové pozlátko? Zeptejte se francouzských žen – ty mají ohledně micelární vody jasno. Jejich pleť doslova září a nenajdete na ní žádnou stopu po mastnotě či zarudlá místa.

Obyvatelky Paříže – Mekky módy a kosmetického průmyslu – objevily kouzlo micelární vody již na počátku 90. let. Do té doby se potýkaly s problémem v podobě místní tvrdé vody, která pleti příliš nesvědčí. Micelární voda jim změnila život – najednou se obešly bez odličovacího mléka a přestal je trápit fakt, že jim z kohoutku neteče ideální voda.

Jak micelární voda funguje?

Síla micelárního roztoku spočívá v obsahu tzv. micel. Jedná se o mikroskopické molekuly, které k sobě přitahují veškeré nečistoty a „uzamykají“ je ve svém středu. Na pokožce zůstává pouze voda, která ji jemně čistí a nijak nenarušuje ochranný biofilm.

Samotná micelární voda by vám však byla k ničemu bez bavlněných odličovacích tamponů, které se používají k aplikaci. Hydrofilní efekt bavlny je při procesu čištění klíčový.

Oproti jiným odličovačům, jako jsou mléka či krémy, nezůstává po čištění micelární vodou na pleti nepříjemná mastnota. Micelárka je zároveň lepší než mycí kostka, pěna a gely, protože nezanechává pokožku napjatou.

Konec mastné či dehydrované pokožce

Kvalitní micelární voda neobsahuje látky jako alkohol, parabeny, barviva a parfémy. A právě díky tomu po čištění nedochází k nežádoucímu promaštění již dost masné pokožky, ale ani k vysušení nadměrně suché kůže, jako je tomu v případě běžných odličovačů. Naopak vás potěší efekt hydratace pleti.

S micelární vodou se může problematická pokožka opět dostat do formy. Hodí se pro všechny typy pleti a dermatologové ji často doporučují lidem s podrážděnou či velmi citlivou kůží.

A po které značce sáhnout? Nabídka micelárních vod je bohatá a podstatné je, abyste si vybrala variantu vhodnou pro typ vaší pokožky. K nejlépe hodnoceným roztokům patří micelárky značky Bioderma.

Prohlédněte si video o micelární vodě:

Reklamní článek