Kouření a péče o pleť

magazinzeny.cz

Chcete být krásná a každý měsíc vydáváte horentní sumy za kosmetické přípravky? Máte pocit, že tento průvan v peněžence nikam nevede? Pokud jste kuřačka, tak jeden z hlavních problémů může být práve nikotinová denní dávka, kterou si dopřáváte.

Kouření totiž výrazně ovlivňuje stav pokožky. Díky němu se zužují cévy a kapiláry, které vyživují pokožku nejsou vyjímkou. Díky tomu pleť vysychá a stává se drsnější, vrásčitější a rychleji stárne. Zabránit tomu plně nemůžou ani ty sebelepší a sebedražší pleťové masky a krémy.

Velkým štěstím je obrovská regenerační schopnost lidského organismu. Pokud dáte cigaretám definitivní adié, tak se můžete těšit z toho, že i vaše pleť se může postupně zlepšit. Samozřejmě, nelze čekat zázraky. Padesátiletá pleť těžko bude jako za mlada, ale i tak je rozdíl docela značný. Můžete tedy začít rozdělovat na vaši pleť před kouřením a po něm!

A nejde jenom o pleť a vady na kráse. Kouření zhoršuje stav ekzemů a dalších chorob pokožky. Samozřejmě vedle standardních plicních záležitostí, které jsou snad již veřejně známé. Takže dámy, jdete do toho? Já tedy ano a už se těším, jak se moje pleť zlepší a každý chlap se za mnou otočí!