Krása z přírody V. – bílé zuby přírodní cestou

magazinzeny.cz

Bílých zubů můžete dosáhnout pomocí chemických přípravků, vysedáváním v křesle dentálního hygienisty a nebo jednoduše doma, nenásilnou přírodní cestou…

I kdybyste zvolili jakoukoliv možnost k dosažení zářivého úsměvu, je důležité omezit potraviny, které zubům škodí: perlivé limči, káva, čokoláda, červený víno, černý čaj, ale vyhněte si i cigaretám. Zuby oslabují i borůvky a kyselé džusy.

Jahodová pasta
Věděli jste, že jahody obsahují enzym, který je přirozeným zubním bělidlem? Několik jahod tedy rozmačkejte na kaši, a zubním kartáčkem rozprostřete tlustou vrstvu této pasty na zuby. Po cca 5 min. důkladně zuby omyjte. Na závěr je vhodné zuby ještě vyčistit pastou.
Do pasty můžete přidat i trochu jedlé sody, nicméně poté je třeba čistit zuby max. 1x/14 dní, jinak si při touze po bělostných zubech můžete své zuby poničit.

Další ovoce a zelenina
Nejvýraznějšími pomocníky jsou jablko a mrkev, ty si dopřávejte každý den. Stejně tak ale i hrušky, okurku, květák, či celer.
Někdy se setkáte s doporučením využít bělavý efekt citrónu. Před tímto vás ovšem musíme důrazně varovat, protože byť je citron přírodním bělidlem, jeho kyseliny poškozují zubní sklovinu!!

Bylinky
Šalvěj lékařská – listy mají bělící účinek, proto je usušte, rozdrťte a následně užijte jako pastu
Bazalka svatá

Recept na účinnou ústní vodu proti zubnímu plaku

– 3 hrnky vařicí vody
– 2 lžičky koriandru
– 3 lžičky máty peprné (listy)
– 1 lžička anýzových semen

Do hrnce nalijte horkou vodu, nasypte všechny ingredience a smíchejte. Hrnec překryjte pokličkou, nechte stát 30 min a poté přeceďte. S odvarem je možno vyplachovat ústa a skladovat ho lze ve skleněné nádobě.

Zdroj foto – wikimedia