Rekonstrukce domu či bytu díky půjčce

magazinzeny.cz

Také toužíte po tom, bydlet v dokonale krásném domě nebo bytě? I když si ho nutně sami, ale koupíte již starší objekt, nemusíte se daného snu vzdát. Totéž platí i v případě, kdy už na daném místě bydlíte dlouho a toužíte po tom si váš interiér zvelebit. V obou případech je nejlepším možným krokem rekonstrukce.

Kde na stavební úpravy vzít?

Důležité je vědět, že se daný krok rozhodně neobejde bez finančních prostředků. Pokud je nemáte našetřeny, existuje ještě druhá možnost, kterou je samozřejmě půjčka. Ta existuje hned ve dvou variantách. Buď v té bankovní, kdy je nutné počítat se složitým prověřováním, nebo to může být půjčka nebankovní, která potěší především faktem, že zde máte jistotu rychlého a jednoduchého získání. A jelikož je tato varianta oblíbenější, podívejme se na ni blíže.

Účelová nebo neúčelová půjčka?

Pokud se podíváme na současný trh s nebankovními půjčkami, máme možnost výběru hned ze dvou konkrétních variant. Tou první je půjčka účelová, které je spojena s nutností dokládat informace o tom, na co jste peníze používali. Nejenom, že dané informace bude potřeba uvést v žádosti, ale bude také třeba myslet i na dokládání různých faktur nebo smluv. A nejčastějšími možnostmi použití při rekonstrukci jsou tyto:

  • Samotné stavební úpravy související s interiérem
  • Nákup domácích spotřebičů a elektroniky
  • Nákup nábytku a dalšího vybavení domu nebo bytu

Druhou možností jsou samozřejmě půjčky neúčelové. O ně si jednoduše požádáte bez nutnosti uvádět to, na co je budete chtít používat. Je to jenom na vás, a tak je mnohdy možné část peněz využít i na něco jiného, než přímo na investice spojené s rekonstrukcí.

Začít můžete třeba hned

Velkou výhodu mají nebankovní půjčky především v tom, že jsou vyřízeny nejenom jednoduše, ale samozřejmě také velmi rychle. Pokud budeme konkrétní, tak třeba půjčka online může být jistotou toho, že své peníze získáte ještě v den, kdy si požádáte. A to bez složitého prověřování, nebo bez složitého dokládání. Stejně tak existují poskytovatelé, kteří nabízejí jak bezhotovostní, tak nabízejí samozřejmě také hotovostní nebankovní půjčku. Je tedy jenom na vás, zda uvítáte peníze na účet, nebo raději na ruku.

Jak vybrat tu správnou?

Základní charakteristiku možností půjček, které souvisí s naší rekonstrukcí, již známe. Nyní se proto podívejme také na to, jak vybrat tu správnou. Vždy pamatujte, že půjčka by nám měla především dobře posloužit a ne nás dovést do finančních problémů a k vysokým dluhům. V první řadě si vše předem propočítejte, abyste věděla, kolik peněz bude na rekonstrukci potřeba. A přesně o tolik si následně požádejte. Pokud by vám snad v budoucnu pár tisíc chybělo, může tento problém hravě vyřešit půjčka ihned, která právě s menšími dílčími investicemi a s řešením krátkodobého výdaje může souviset také. Na rekonstrukci jako takovou se však přímo nehodí.

Když máte jasno v tom, kolik si půjčíte, nezapomeňte na správné rozložení splátek. Držte se pravidla, že čím rychleji peníze splatíte, tím méně celkově zaplatíte navíc. Zároveň ale pamatujte na to, že měsíční splátka by měla být zvládnutelná a neměla by nijak výrazně ohrožovat váš osobní nebo rodinný rozpočet.

Sledujte také výhodnost půjčky

Mnohdy nás mohou výrazně zadlužit nejenom půjčené částky, ale spíše úroky z nich plynoucí. Pokud bychom měli být konkrétní, tak nezapomínejme hlavně na fakt, že hledět bychom měli kromě daných sazeb také na hodnoty RPSN. Ty v sobě kromě úroků ukrývají třeba také:

  • Případné poplatky
  • Částky spojené s pojištěním
  • Další výdaje související s půjčkou

Pokud tedy chceme o výhodnosti vědět nejvíce informací, sledujeme RPSN. A čím bude menší, tím pro nás samozřejmě mnohem lépe. A pokud se dotkneme výše uvedených variant, tak v tomto směru lépe vychází účelový úvěr.

 

Reklamní článek