Užitečné tipy jak se dobře připravit na maturitu 1/2

magazinzeny.cz

Všeho s mírou

I když je učiva ke zkoušce dospělosti skutečně velké množství, nepřehánějte to. Učit se celý den není efektivní a mozek stejně není schopen zvládnout tak velkou nepřetržitou zátěž. Myslete také na dostatek spánku a neučte se v noci. Vhodné je večer již relaxovat, pustit si nějaký film a následně se dobře vyspěte.

Vhodně plánujte

Svatý týden je dost krátký na to, abyste každý den před začátkem učení vybírali z hromady otázek tu, kterou se v danou chvíli začnete učit. Udělejte si dopředu plán, čím začnete, co je potřeba důkladněji projít a samozřejmě opět plánujte rozumně. Není potřeba a ani ve vašich silách projít patnáct otázek denně, toto může vést akorát k únavě a demotivaci z toho, že jste svůj cíl nezvládli.

Dělejte si průběžné přestávky

Mozek dokáže pracovat na plné obrátky zhruba půl hodiny, pak je unavený a potřebuje pauzu. Rozdělte si tedy učení na třiceti minutové oddíly a poté si udělejte krátkou pauzu, kdy si dáte malou svačinku, projdete se po bytě. Určitě není vhodné zasednout k počítači a projíždět sociální sítě, tím si hlava moc neodpočine a navíc vám to zabere jistě více, než pět minutek.