Užitečné tipy jak se dobře připravit na maturitu 2/2

magazinzeny.cz

Vhodná metoda, jak dostat informace do hlavy

Efektivní učení je nejlepší způsob, jak získat za krátký čas co nejvíce informací do hlavy. Je potřeba se mu správně naučit a pak to půjde mnohem snáz. Důležité je si tuto techniku nastudovat, zjistit o ní něco více a pak ji v praxi vyzkoušet. Spousta informací i videí je k dostání samozřejmě na internetu. Není však vhodné s ní začínat uprostřed svatého týdne, ale s dostatečným předstihem.

Vytvořte si vhodné podmínky

Velmi osvědčeným způsobem, jak se dobře připravit na maturitu, je simulovat prostředí tomu, které bude v den D ve škole. Máte-li tedy před sebou ústní zkoušku, pak si otázky přeříkávejte nahlas, jestli se jedná o písemný test, pak si jej zkoušejte nanečisto. Zapněte si u toho stopky a zkuste si naučenou otázku z hlavy přeříkat tak, jako byste seděli před zkušební komisí, klidně si předtím napište i přípravu. Uvidíte, že vás bude tento způsob nejen bavit, ale přinese i zasloužené ovoce.

Zkuste se i hýbat

Mozek se dokáže nejlépe regenerovat při pohybu, ideálně tedy při cvičení. Kromě toho pohyb snižuje stres a zlepšuje soustředění i výkonnost naší paměti. Stačí pár minut denně, třeba užitečných sedm, na které byla vytvořena i celkem zajímavá a efektivní aplikace. Nebojte se, že se cvičením unavíte, naopak se vaše tělo i mysl nabije novou energií, kterou můžete následně zužitkovat při dalším nabývání vědomostí.