Vše o porodu – dokončení

magazinzeny.cz

Stoupá průměrný věk prvorodiček

Již není trendem pořídit si dítě v co nejmladším věku. Je to trendem nejenom u nás, ale je to trendem napříč celým světem. Ženy tak mají jako primární cíl udělat kariéru a teprve potom by měl přijít na řadu samotný porod.

A jak průměrný věk prvorodiček stoupá?

  • Německo – 30 let
  • USA – 25 let
  • Skandinávie – 28 let

Porod nemusí přijít vždy po devíti měsících

Obvyklá doba od početí po porodu je zhruba 9 měsíců. Takto rodí většina žen. Ne vždy je ale tento termín dodržený, jelikož i v tomto směru padlo několik světových rekordů. Ten nejdelší byl spojený s faktem, že samotný porod nastal až 375 dní po samotném početí. A to je doba delší, než je jeden celý kalendářní rok. Důvodem nevyvolání porodu byl i pomalejší růst dítěte, které po narození mělo jenom lehce přes tři kilogramy.

Před porodem je tělo ženy jiné

Samotný porod je i obdobím, kdy můžeme pozorovat na těle ženy několik změn. Má zhruba pětsetkrát větší dělohu, objem krve stoupl o padesát procent, tělo potřebuje mnohem více kalorií a stejně tak se mohou ženě zvětšit také chodidla. A to i o polovinu celého čísla. I to je jasná ukázka toho, že porod je celkem specifickou chvílí, které předchází mnoho unikátních změn.