8 tipů jak opravit nalomené nehty 2/2

magazinzeny.cz

Zlomený nehet

Pokud se vám nehet zcela zlomí, pořiďte si umělý. Umělý nehet se nalepí na zničený a vytvaruje do požadované délky. Potom je dostačující ho přelakovat stejným lakem jako jsou ostatní nehty. U třepení nehtů je vhodné si dopřávat olejovou lázeň, díky které se suché nehty stanou zpevněnými a vláčnými.

Oprava laku pomocí gelového laku

Na opravu nalomeného nehtu budete potřebovat hedvábí na opravu nehtu, lepidlo na nehty, pilník, gelový lak, dezinfekci, akrylový prášek, nůžky a UV/LED lampu. Po provedení opravy bude nehet o něco vyšší, ale i tak bude vypadat přirozeně.

Spojení gelu a akrylu

Gelový lak dodává pružnost, akrylový je zase dodavatelem pevnosti a tvrdosti. Pokud budete využívat k opravě nalomeného nehtu jenom samotný gelový lak, neudrží ho. A neudrží ho ani samotný akrylový. Nejideálnějším řešením je využití jak gelu, tak akrylu.

Oprava natrženého nehtu

Nalomený nehet očistěte, vydezinfikujte a na povrchu lehce opilujte. Místo natržení potřete lepidlem i ze spodní strany, přilepte malý proužek hedvábí, znovu vydezinfikujte nehet a na celý suchý nehet můžete aplikovat foundation. Povrch nehtu posypte akrylovým práškem, nehet dejte do lampy a nechte tam cca dvě minuty, nechte vytvrdit a opilujte, otřete dezinfekcí.