9 přírodních léků na akné

magazinzeny.cz

Problémy s akné nejsou nikomu cizí. Umělé kosmetické přípravky sice mohou pomoci kožní problémy řešit, ale jako chemikálie mohou zhoršit kvalitu kůže. Námi představená přírodní řešení nemají žádné vedlejší účinky.

Med
Med má antibakteriální vlastnosti. Pokud tedy chcete pokožce ulevit od infekce, může být nejlepší pomocí. Na nemocné místo naneste trochu medu, náplastí zajistětě, aby se nedostal nikam jinam. Nechte působit přes noc a akné bude následující ráno mírnější. Stejným způsobem lze využít i zubní pastu, která zmenšuje velikost akné.

Jojobový olej
Hydratace kůže je velice důlžitá. Při výběru hydratačního krému je tedy třeba být opatrný. Vyhněte se krémům na olejové bázy. Místo toho zvolte krémy na vodní bázy, které nezanechávají trvalé vrstvy na kůži. Jojobový olej působí jako přírodní zvlhčovač s uklidňujícím efektem.

Citronová šťáva
Umí velice efektivně čistit, pomáhá škrtit kožní póry. Pokud se rozhodnete pro citronovou šťávu, smyjte jí z obličeje do 15 minut po aplikaci.

Aloe vera
Funguje výborně na všechny typy pleti. Je nejlepší volbou, pokud máte oteklé póry – snižuje zánět a podráždění.

Okurka
Je to potravina bohatá na vitamíny a dobrým pomocníkem proti akné. Masku vytvoříte snadno doma nastrouháním jedné okurky a přidáním několika kapek vody.

Vaječný bílek
Oddělte od vajíčka žloutky, budeme pracovat s bílkem. Bílek jemně našlehejte, aby dosáhla konzistentní pasty. Naneste pastu na obličej a jemně omyjte studenou vodou.

Neem
Díky antibakteriálnímu účinku pomáhá zbavit kůže všech mikrobů. Můžete přikládat na obličej přímo čajové sáčky.

Tea tree oil
Na akné pomáhá velice rychle a má uklidňující vůni.

Mrkev
Obsahuje betakaroten, který pomáhá potlačit akné a zregenerovat poškozenou tkáň kůže. Nedostatek mrkve může způsobit akné.