Chcete být krásná? Základem je kvalitní spánek!

magazinzeny.cz

Ne náhodou se říká, že jsem se vyspal/a „do růžova“. Kvalitní spánek má vliv nejen na naše zdraví, ale i na náš vzhled – a to i včetně naší pokožky, kterou vystavujeme nejvíce na odiv světa. Přičemž téměř každý někdy v životě trpí na problémy se spánkem.

Základem pro dobrý spánek je pravidelnost. Je vhodné chodit spát ve stejnou dobu, tělo si tím totiž vytvoří „spací program“. Je ovšem pravda, že dnešní rychlý životní styl je nepřítelem pravidelného spánku. Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete chodit spát pravidelně ve stejnou dobu, je zapotřebí vypomoci si rituálem. Může to být např. čtení knihy, pití čaje apod. Pokud to tak budete dělat každý den, tělo si zvykne na to, že po rituálu přichází spánek a bude na spánek přirozeně naladěné.

Je-li příčinou špatného spaní stres, je vhodné začít více relaxovat tělo i mysl. Můžete si koupit meditační CD, ale stejně tak dobře můžete začít meditovat jen tak. Přinesete tak více klidu a míru do vašeho nitra, což bude mít zázračný vliv na váš spánek.

Pokud nebude pomáhat ani to, doporučujeme pomoc vyššího kalibru. Tím je poté aromaterapie a správné bylinné čaje. Vyhněte se léčivům z lékáren. Místo toho si provoňte byt meduňkou, eukalyptem či levandulí a dopřejte si uklidňující čajík.