Co prozradí barva očí?

magazinzeny.cz

Věřte nebo nevěřte, ale barva očí o nás prozradí mnohé. Barva očí většinou odpovídá typu člověka, blondýnky obvykle mívají modré oči, plavovlásky zelené a brunetky hnědé, ale nemusí tomu tak být vždy! O to zajímavější je tmavovlasá kráska s ledově modrýma očima nebo přírodní tmavooká blondýnka. I tohle se může stát a dokonce existují lidé, kteří mají každé oko jinak zbarvené!

Ne nadarmo se říká, že oko je do duše okno. Z očí se dá vyčíst mnohé, stejně jako například z lidské dlaně. Takovým čtením z očí se zabývá irisdiagnostika. Podívejme se, co o nás prozrazuje naše barva očí!

Modré oči

Lidé s modrýma očima bývají senzitivní, emocionální, nerozhodní a snadno ovlivnitelní. Když je potřeba dokážou dobře mlžit, předstírat, zatajovat nebo lhát. Co se týká zdravotního stavu, bývají náchylnější k nemocem dýchacích cest, revmatickým chorobám, alergiím a astmatu.

 Zelené oči

Lidé se zelenýma očima bývají silné individuality, introvertní, nevyrovnaní, tajemní, vášniví, tvůrčí bohémové. Mívají problémy s játry, žlučníkem a zažíváním.

 Hnědé oči

Lidé s hnědýma očima jsou racionální, rozhodní a vyrovnaní. Bývají temperamentní, velmi otevření a přímí. Jsou dominantní a mají velkou schopnost něco v životě dokázat. Často mívají problémy s krví a krevním oběhem.