Skvělé bobové letní dráhy – Maďarsko 1/2

magazinzeny.cz

Tapolcská bobová dráha

Jedna z nejznámějších a nejlákavějších bobových drah, které v Maďarsku existují. Do provozu byla uvedena již v roce 2007 a od té doby se těší poměrně velké obliby. A není se čemu divit. Už jenom proto, že je umístěna v oblíbené turistické lokalitě, kde o návštěvníky nemá nouzi. Umí si je získat ale i na základně svých jednotlivých parametrů, které má. Pokud se podíváme na ten základní, je to rozhodně její délka. Měří totiž 800 metrů a většina celé dráhy je celkem zajímavě vedena terénem, a to například mezi jednotlivými stromy. Celkové převýšení, které lze během jízdy absolvovat, činí necelých 55 metrů.

Dráha rozhodně zaujme i všechny milovníky rychlosti. V těch nejrychlejších úsecích není problém jet až 42 kilometrů v hodině. Samozřejmostí je i možnost danou rychlost jednoduše regulovat, a to pomocí brzdy, kterou má každý vozík. K bezpečnosti přispívá i automatický regulační brzdný systém.

Dále dráha zaujme také celkem netradičním pojetím, kdy nechybí různě velké:
· Pravotočivé zatáčky
· Levotočivé zatáčky
· Hrboly

Kromě nízkých cen a celoročního otevření nezapomeňme i na různé doplňkové služby, jako je například automatický fotoaparát, který zvěční každého návštěvníka, který si následně může jednotlivé snímky snadno zakoupit.