Pusťte do své ložnice přírodu, pořiďte si dřevěné vybavení!

magazinzeny.cz

Uvažujete o to, že si pořídíte nový nábytek do ložnice? Přemýšlíte, v jakém stylu vaši ložnici vybavit, aby se vám v ní dobře usínalo i probouzelo? Raději příliš neexperimentujte a všaďte na klasické přírodní motivy dřeva. Kromě postelového rámu a šatních skříní je ale nejdůležitější součástí vaší ložnice matrace. U ní při výběru dbejte hlavně na kvalitu!

Vytvořte si pro spánek klidné prostředí

Barvy mají podle psychologů vliv na naše pocity a chování. Proto se při vybavování domů a bytů pro jednotlivé místnosti používá takzvaná barevná typologie, podle plánovaného způsobu využití. Vzhledem k tomu, že ložnice je místem klidu a odpočinku, hodí se do ní studené barvy, jako je modrá nebo zelená, a také přírodní motivy.

  • do ložnicí, které jsou orientované na Jih, můžete zvolit tmavší nábytek, tedy elegantní tmavé dekory dřeva, například třešeň
  • do severních ložnicí, kam nesvítí moc slunce, se hodí spíše světlejší odstíny dřeva
  • vybírejte ale hlavně podle vašeho vkusu

Nejlepší volbou je rám postele z dýhovaného dřeva, který je pevný a odolný. Pokud máte ložnici dost místa, tak si ve stejném odstínu můžete pořídit i další kousky nábytku, například šatní skříně!

Jak zvolit tuhost a materiál matrace?

Na výběru matrace si dejte záležet, nekupujete ji přeci jen na pár let, ale možná na celé desetiletí. Nejdříve zvolte správné rozměry matrace, její délka by měla být asi o 20 centimetrů delší, než je vaše výška, šířku pak volte podle toho, jak moc se rádi roztahujete.

  • ženám a lidem s drobnějšími postavami se lépe spí na měkčích matracích
  • muži a silnější postavy se dobře vyspí na matraci s vysokou tuhostí
  • zkuste si na matraci v prodejně chvíli poležet a zjistěte, jaká tuhost vyhovuje vám

Pokud se s partnerem nemůžete shodnout na tuhosti vašich matrací, pořiďte si dvě partnerské matrace, které mají z každé strany jinak tuhou ložnou plochu. A jaký zvolit materiál? Jestli chcete ložnici celou vybavit v přírodním stylu, zvolte matraci s BIO pěnou.

 

Reklamní článek