Depilace: Tajemství hladké pokožky

magazinzeny.cz

Snad každá žena touží po tom mít hladkou pokožku bez chloupků, které, na rozdíl od časů minulých, kdy ženy běžně zvedaly ruce nad hlavu bez uzardění, už dávno nejsou in. V době starověkého Egypta a také Východě bylo kdysi holení chloupků běžnou součástí hygieny! Dnes si již těžko dokážeme představit potkat na ulici ženu v sukni s odhalenými hustě zarostlými lýtky. Ideálem je celé tělo zbaveno všech chloupků a to se týká také přirození. Dnes se již také holí muži a to nejen na bradě!

Holení celého těla, dříve ryze ženská záležitost se už dnes týká také mužů. Holení podpaždí, hrudi či pohlavních orgánů rozhodně nepatří mezi neobvyklé činnosti. U metrosexuálů je to zcela běžná věc, u „správných“ chlapů spíše noční můra.

Chcete-li mít na těle chloupky, buďte raději mužem. U žen se chloupky ani nenosí, ani netolerují. Pokud se neholíte a chodíte do společnosti, je možné, že se tím úplně znemožníte. Dnes je zarostlá žena na veřejnosti považována za něco nepřípustného až odpudivého. Prostě tabu.

Už odzvonila doba letním akcím, kdy se před návštěvou plovárny scházely dívky v koupelně a holily se „do plavek“. Ženy se holí také v zimním období, kdy většinu povrchu těla zakrývá oblečení. Je to prostě zvyk a nutnost.

Určité procento mužů však po intimní stránce dává překvapivě přednost chlupatým ženám. Říká se, že kdo je chlupatý, je také vášnivý. Možná na tom něco pravdy bude. Zeptejte se svého muže.

Jak se zbavit nežádoucích chloupků?

Existuje spousta účinných metod depilace, z nichž klasické holení žiletkou je to nejčastěji praktikované, ač nejméně efektivní, protože chloupky rychle dorůstají a navíc z nás dělají „ježky“. Depilaci je možné také provádět pomocí depilačních krémů, kterých je na trhu poměrně velký výběr.

Také vedou elektrické epilační strojky, které dokážou odstranit chloupky i s kořínky. Používání vosku, pinzety nebo elektrické jehly je však už poměrně bolestivá záležitost.

Velice oblíbená je orientální depilace, která je vhodná jak pro ženy, tak pro muže a dá se použít na celé tělo. Jedná se o hmotu, ve které najdeme také příměsi ovoce, bylinek a dalších látek příznivých pro citlivou pokožku. Hmota se nanáší na pokožku a po zatuhnutí odstraňuje spolu s chloupky. Proceduru je však nutné v určitých intervalech opakovat.

Rada na závěr:

Chystáte se na ples? Nezapomeňte si řádně vyholit podpaždí, ať během večera nezjistíte, že budete muset celou noc chodit v důkladném připažení a modlit se, aby po vás nikdo nechtěl, abyste zasalutovala.