Dietní recepty s chřestem

magazinzeny.cz

Kuře s chřestem v alobalu

Na přípravu jsou nutná dietní prsa, dále samotný chřest, brambory a menší mrkev. Pro dochucení sůl a pepř. Vše je nejprve nakrájeno na menší kousky a vloženo do alobalů. Můžeme dochutit solí a pepřem, stejně jako lehce zakápnout olivovým olejem. Následně vložíme jídlo do trouby a pečeme ho zhruba 30 minut na 180 stupňů. Po vyjmutí by mělo být ihned připravené ke konzumaci.

Pokud by zelenina byla tvrdá nebo maso nedodělané, vrátíme do trouby na dalších 10 minut. Doba přípravy je do 45 minut, včetně času, který je nezbytný k samotnému pečení.

Dietní recepty s chřestem obsahují i zapečené brambory s touto zeleninou

Budeme potřebovat brambory uvařené ve slupce. Dále si připravíme chřest, stejně jako vejce. Kromě toho je možné využít například i cibuli, nadrobno nakrájenou mrkev nebo další zeleninu. Postup přípravy je prostý. Vše nakrájíme a vložíme do zapékací mísy.

Poté zalijeme rozšlehaným vejcem, přikryjeme a vložíme do trouby vyhřáté na 180 stupňů. V té pečeme zhruba 20 minut. Poté odklopíme pokličku mísy a pečeme dalších zhruba 10 – 20 minut, dokud nezískáme zlatavou kůrčičku. Poté opět podáváme. Doba přípravy receptu je 60 – 80 minut celkem, včetně pečení a vaření brambor.