Do Chorvatska na otočku. Z Itálie se sem snadno dostanete i s vlastním autem

magazinzeny.cz

Chorvatsko patří k nejoblíbenějším destinacím, kam míří čeští turisté na dovolenou. Čechy tu láká hlavně slunečné počasí, mělké moře, malebná příroda a zároveň blízká kultura – díky podobnému jazyku se tu bez problému domluví i všichni, kteří plynule neovládají angličtinu.

Výlet na vlastní pěst

Do Chorvatska se přitom můžete dostat i jinak, než tak, že strávíte 12 a více úmorných hodin v autobuse, který je plný dalších českých turistů. Zemi lze navštívit i na vlastní pěst, například z Maďarska jezdí vlaky do hlavního města Záhřebu.

Další možností je, že se v Chorvatsku „otočíte“ během vaší dovolené v Itálii. Z několika italských měst totiž do jezdí do Chorvatska trajekty. Plavba po moři je přitom mnohem zábavnější a pohodlnější než cesta autobusem. Na palubě se můžete volně pohybovat, natáhnout se na lehátku a užívat si výhled na moře nebo si můžete v restauraci či na baru dopřát něco k jídlu a pití.

Doplout lze do Splitu i Dubrovníku

Podobný výlet se vám vyplatí i v případě, že jste v Itálii vlastním autem. Na trajektu jej můžete zaparkovat a pak s ním pokračovat po Chorvatsku. Během vašeho pobytu tak nejste odkázáni jen na jediné město a často stihnete projet i zajímavá místa v jeho okolí.

Trajekty do Chorvatska vyplouvají například z italského Bari nebo Ancony. Navštívit můžete například historický Dubrovník, který je po právu označován jako „perla Jadranu“, do Zadaru nebo Splitu.

Pokud se pro podobný výlet rozhodnete, tak si jej raději předem naplánujte. Trajekty do Chorvatska totiž z Itálie vyplouvají jen v některé dny.

Reklamní článek