Dredy, copánky a péče o ně

magazinzeny.cz

Máte dlouhé vlasy? Uvažujete o tom, že si necháte udělat copánky nebo dokonce dredy? Přečtěte si kde, za jak dlouho a za kolik tyhle ozdoby vznikají a jak o ně správně pečovat!

Oblíbené copánky, dredy a jiné podobné výtvory ze svých dlouhých vlasů si můžete nechat udělat v salonu, který se specializuje na afroúčesy nebo u zkušeného tvůrce v místě svého bydliště, který své služby nabízí například na internetu.

Doba pletení copánků či vytváření dredů je poměrně dlouhá. Počítejte s tím, že tvorba tohoto náročného účesu trvá i několik desítek hodin. Záleží na počtu, tloušťce nebo také barvě copánků. K copánkům je možné také připlétat nejrůznější materiály. Cena za 150 až 200 klasických copánků se pohybuje zhruba kolem 2000,- až 3000,- Kč.

Copánky mohou vydržet až 6 měsíců. Poté už je třeba opravovat odrosty. Péče o copánky je stejná jako o nezapletené vlasy a výhodou je, že se copánky dají kdykoliv (sice pracně, ale přece) rozplést.

S dredy je to poněkud složitější. Když opomeneme žádoucí zanedbaný vzhled vlasů, údržba tohoto účesu je náročná a dá se říci také zbytečná. Doba pletení dredů je zhruba 14 až 18 hodin a cena se pohybuje do dvou tisíc, mnohdy i méně. Náročnější variace účesu se pohybují kolem několika tisíc.

Dredy se moc často nemyjí a je potřeba je opravovat. Vhodné je používat šampony bez kondicionéru nebo přípravky proti lupům. Pokud vás dredy omrzí, jedinou možností je nechat si je ostříhat. Můžete zkusit odstřihnout pouze mrtvou část vlasů a zbytek velmi pracně rozplést. Pak ale bude trvat dlouhou dobu než se vlasy opět zregenerují a používání výživných a regeneračních preparátů se nevyhnete. Jednou z možností je nechat si na své vlasy naplést nepravé syntetické dredy, kterých se pak zbavit není těžké.