Háčkované a pletené kabelky a tašky jsou in!

magazinzeny.cz

Umíte plést nebo háčkovat? Využijte toho a pořiďte si cenný originální kousek do svého šatníku. A nemusíte pro něj chodit daleko. Stačí vzít do ruky háček či jehlice, vybrat vhodnou přízi a pustit se do práce!

Háčkované či pletené módní kousky či doplňky jsou poměrně nákladné. Vlastníte-li talent na výrobu těchto věcí, nepohřbívejte ho a udělejte radost sobě nebo svým blízkým! Vlastnoruční práce se cení nejvíce!

Ze všeho nejdříve je třeba vybrat si vhodný materiál a barvu. Správně zkombinovat barvy, to je také umění. K celému tomuto počinu budete kromě háčku a jehlic nepochybně potřebovat také kus estetického cítění, zručnosti a šikovnosti.

Ať už jde o háčkované pouzdro na brýle, taštičku na kosmetiku či větší praktickou tašku na běžné nošení, vše vyžaduje váš čas a trpělivost. Ideální je sednout si pěkně v podvečer do velkého křesla, rozsvítit lampu a pustit si vaši oblíbenou hudbu nebo film. Práce jde pak pěkně od ruky. Někdy také neuškodí chvilka klidu a soukromí. U těchto ručních prací se totiž skvěle přemýšlí.

Nechte se inspirovat taštičkami, které jste viděli ať už v módních časopisech či přímo na ulici. Nechte se inspirovat také vlastní fantazií! Vytvořte si originální kousek, který ještě nikdo nemá!

Velice hezky vypadají tašky uháčkované z jednotlivých barevných čtverců. Nezapomeňte si vytvořit    ouška na uchycení a případně můžete také našít podšívku, třeba i s několika vnitřními kapsami.

Tip:

Máte doma originální dřevěná kruhová ouška či případně jiná zdobená držadla od starých tašek? Použijte je! Starou potrhanou tašku ustřihněte či vypárejte a úchyty použijte na novou háčkovanou tašku!

Kdo talent, vůli, čas a trpělivost nevlastní, může si krásnou háčkovou taštičku zakoupit bez jakékoli námahy.