Henna: Barvení vlasů bez chemie

magazinzeny.cz

Jste přírodní žena, která nesnese na svém těle žádnou chemii? Chcete, aby vaše vlasy zářily a byly zdravé? Snášíte špatně chemické barvy? Vyzkoušejte hennu!

Henna je přírodní barva na vlasy získávaná z rostliny Lawsonia inermis.  Její základní barvou je červená. Existuje také černá henna, která obsahuje přidané chemikálie a používá k tetování.

Henna je k dostání je v prodejnách zdravé výživy, čajovnách a bylinkářstvích. Na trhu je také spousta šamponů a přípravků k regeneraci či barvení vlasů s přidanými výtažky z henny. Henna určená přímo k barvení vlasů se obvykle prodává jako prášek, který je třeba teprve připravit k použití.

Prášek je potřeba důkladně rozmíchat v horké vodě nebo čaji a nanést na suché vlasy, přikrýt a nechat působit klidně celý den. Čím déle henna působí, tím je odstín vlasů intenzívnější, ale záleží také na výchozí barvě vlasů a zvoleném odstínu henny. Vlasy tak zároveň dostávají maximální výživu, henna obsahuje spoustu cenných vitamínů, minerálů a výživných látek, které regenerují vlasovou pokožku, dodávají vlasům lesk a zdravý vzhled. Henna také působí proti lupům a vším.

Po použití vlasy důkladně umyjte a vypláchněte veškeré zbytky prášku. V případě, že hennu dostatečně dobře nerozmícháte, zůstanou vám ve vlasech zbytky prášku, který se obtížně vymývá.

Důležité je vědět, že henna vám nikdy nezesvětlí vlasy. Používejte stejný nebo tmavší odstín vzhledem k výchozí barvě vlasů. Henna je nejvhodnější přírodní barva na vlasy pro rusovlásky. Při jejím používání většinou nevznikají žádné alergické projevy a reakce jako tomu bývá u chemických přípravků určených k barvení vlasů.

Základní pravidla pro používání henny k barvení vlasů:

–  Nepoužívejte hennu současně s chemickými barvami! Zásadně nepoužívejte chemické barvy na vlasy v případě, že máte vlasy barvené hennou! Nejen, že by vám mohly zezelenat, ale riskujete také vznik těžké chemické reakce. Na některých krabičkách s barvami na vlasy se dnes už běžně píše toto upozornění. Byly zaznamenány těžké alergické reakce, zejména v případech, kdy měl dotyčný jedinec, který barvu použil, na těle tetování černou hennou.

–  Nepoužívejte odstín světlejší než jsou vaše vlasy. Henna vám vlasy nikdy nezesvětlí!

–  Nepoužívejte kovové misky nebo lžičky k rozmíchávání barvy!