Hon za dokonalými nehty: je to tak těžké?

magazinzeny.cz

Nehty jsou pro lidské tělo v podstatě mrtvá tkáň tvořená zrohovatělými buňkami, přesto jsou pro nás ženy velmi důležité. Máme touhu, aby je zdobit a dekorovat, aby vypadaly krásně. Na nehtech se dají také pozorovat nejrůznější tělesné nedostatky. Pokud tělu chybí některé látky a živiny, nehty to postupně ukážou. Proto také jejich kvalitu do jisté míry ovlivňuje naše strava. Pokud jsou nehty nepěkné, lámou se, třepí se nebo se na nich vyskytují jiné vady, můžeme zkusit změnit skladbu našeho jídelníčku. S nekvalitními nehty totiž velkou parádu nenaděláte.

Jejich špatná kvalita ovšem může být ovlivněna také geneticky – někteří lidé mají od přírody nehty měkké a lámavé. Jiným rostou odjakživa pevné a tvrdé.

Krásná manikúra – jak na to

Zdobení nehtů je pro ženy typické. Je stejnou součástí našeho zkrášlovacího rituálu, jako třeba líčení. Pokud si ale nehty jen nalakujete, jak dlouho vám na nich lak vydrží? Den? Dva? Běžnými manuálními činnostmi za chvíli zmizí. My dnes ovšem můžeme využít možná zajímavější cestu umělých gelových nehtů, které se aplikují na nehty vlastní. Pokud jste viděly nějaké