Jak donutit partnera, aby si pravidelně čistil zuby

magazinzeny.cz

Čištění zubů vštěpujeme od malička dětem. Musí mít čisté zoubky, aby je měly zdravé a silné. Učíme děti odmalička pravidelně si zuby čistit a pravidelně se o ně starat. Pečlivě děti sledujeme a možná, podle nich, je nutíme si zuby čistit. Pak se z toho stane automatický návyk a děti postupem času vyrostou, ale zuby budou mít vždy krásně čisté a hlavně zdravé. Navíc čištění zubů zabrání také nepříjemnému pachu z úst, což v dospívání a dospělosti mnoho lidí ocení. Ovšem jak na dospělého partnera, který si nečistí zuby?

Když si dospělý člověk nečistí zuby, není to vůbec příjemné. Zuby mu žloutnou, kazí se, vytváří se na nich plak, zůstávají za zuby kousky jídla, nepříjemně vám z pusy táhne, když se s někým bavíte, cítí váš kolega nepříjemný zápach z vašich úst. Tohle není vůbec příjemné a navíc, když někomu smrdí z pusy a někdo vás na to upozorní, je to pěkně trapné a dotyčný se může cítit velmi zostuzen, protože je to docela citlivé téma. Ovšem dotyčný si za to může sám, protože si nečistí zuby.

Pokud si váš partner nečistí zuby je na vás, jej na to upozornit a říct mu, aby to ihned změnil. Při představě polibku s někým, kdo si zuby nečistí. No, není to vůbec příjemná představa a je to spíše hrozná představa. Jak však partnera donutit, aby o zuby dbal, staral se o ně a čistil si je? No, upřímně to půjde velmi těžko. Dítě můžete donutit, budete u něj stát a sledovat. Tohle moc na partnera neplatí, ani řeči o tom, že se mu zkazí zuby.

Nebojte se partnerovi říci narovinu, že mu smrdí z pusy a připomínejte mu to vždy, když na vás promluví. Tak mu ukážete, že to myslíte vážně. Také mu můžete vyzkoušet říct, aby na vás nemluvil, či hlavu pootočil. Jasně, asi na vás bude naštvaný a uražený, ale může si za to sám. Dobré také bude, když jej na to upozorní někdo jiný než vy, třeba v práci a lidé si kolikrát servítky neberou.

Pokud v tuto chvíli partner nereaguje a stále kartáček nevezme do ruky, nasaďte těžší kalibr a to takový, že zkrátka odmítáte pusy a polibky. Na jeho otázku proč v klidu odpovězte, že vám to není příjemné, líbat se s někým, kdo nemá vyčištěné zuby a komu smrdí z pusy, jasně asi se pohádáte. Třeba to partnera nakopne a uvědomí si, že je potřeba s tím něco udělat a začne si zuby čistit.