Jak předejít žárlivosti 1/2

magazinzeny.cz

Nedávat příčiny

Žárlí, tedy miluje. Říká se. Jenže je „žárlení“ a „žárlení“. Ač se to může zdát jako totožné, není tomu tak. Chorobná žárlivost může plně zničit vztah. Důležité je ale žárlivému partnerovi nedávat příčiny k žárlení. Obvykle žárlí méně atraktivní partner a pokud ten druhý často flirtuje s jinými, není divu, že žárlivost může přerůst v chorobu. Je tak potřeba pokud možno nedávat tak zjevné příčiny k žárlení.

Nelhat o ničem a nikdy

Pozor také na mlžení a lhaní. Nemusí jít o nic velkého, ale stačí, že se zmíníte o situaci nepříliš pravdivě a partner pravdu zjistí. I když nemusí jít o nic, co by mělo vést k nevěře, může to tak vypadat. Když obecně máte partnera a zjistíte, že vám v něčem lhal, byť nedůležitém, začnete jej podezřívat, důvěra se propadne. Vždy řekněte pravdu, i když jdete s jedincem opačného pohlaví na drink, rozhodně neříkejte s někým jiným. Pravda se ukáže a vy tak ztratíte mnoho.

Pochválit

Každý je rád, když je občas pochválen. A tím spíš, pokud se jedná o partnera. Pokud někým chodíte, žijete, chcete být pro něj ten nejlepší a stejně tak on pro vás. Proto je nezbytné mu občas zalichotit, povzbudit a vyjádřit lásku, obdiv. Je to nesmírně důležité. Nemusíte sklánět komické poklony a kupovat drahé dárky. Stačí i důležitá pozornost, úsměv a upřímné objetí. Vyznání lásky vždy, když je to skutečné a opravdu to tak cítíte.