Jak strava působí na vaší pleť

magazinzeny.cz

Známé rčení říká, že jsme to, co jíme. Když se stravujeme zdravě, každý den sníme trochu čerstvého ovoce a zeleniny a vypijeme dostatečné množství vody, tak si můžeme být téměř jisti, že naše pleť bude prospívat.

Pozor na průmyslové výrobky

S nástupem obrovského množství dobře propagovaných krémů, které mají změkčit a pročistit pokožku obličeje, zapomíná hodně žen na důležitost vyrovnané stravy a příjmu tekutin. Průmyslové kosmetické produkty však nejsou automatickým řešením. Obsahují chemické látky, které mohou na naší pokožku působit negativně, vyvolat alergickou reakci nebo mírnější projevy alergie. Navíc tyto krémy působí pouze po dobu jejich užívání a po vysazení jejich pozitivní efekt rychle odezní. Z těchto důvodů je dobré se nejprve soustředit na vnitřní prostředí organizmu.

Voda jako čistič

Voda je důležitým faktorem zdravé pleti, jelikož je nosičem, který z ní odvádí odpadní látky a toxiny. Pomáhá také rychleji odstranit nepříjemné pupínky a akné. Odborníci uvádějí, že každý člověk by měl vypít denně minimálně množství vody v litrech, které odpovídá jeho váze vynásobené číslem 0,03.

Zdravá strava

Potraviny bohaté na vitamíny A, C a E a na železo, pomáhají udržovat pleť v kondici. Když jich máme nedostatek, tak se naše pokožka vysušuje a může se loupat. V suchém prostředí může ale dokonce praskat. Vitamín C je možno dodávat také vystavením pokožky působení Slunce, které by však nemělo být přehnané. Nepostradatelným pomocníkem je vláknina, která zajišťuje správnou funkci trávicího systému a vylučování škodlivin.

Udržet si zdravou pleť tak mlže být vlastně celkem jednoduché. Nezapomínejte však na zdravou stravu a pravidelný pohyb.