Jak vyrobit domácí mýdlo 2/2

magazinzeny.cz

 Nalití do forem

Jakmile je směs plnohodnotně hotová, je možné nalít ji do konkrétních forem. Tyto formy můžeme buď běžně koupit, nebo lze jako alternativu použít i běžné silikonové formy. Využít lze ale i velké formy, ze kterých následně jednotlivá mýdla jednoduše vykrájíme.

První varianta je ale z hlediska designu tou skutečně nejlepší. V této fázi také můžeme do mýdel umístit různé dekorace, pokud je nechceme mít jenom na mytí, ale chceme z nich vytvořit i celkem zajímavý designový doplněk. Ano, i to je dnes možné. Využívají se třeba květinové lístky, nebo různé mušle a jiné podobné předměty.

Necháme ztuhnout

V tuto chvíli už stačí jenom čekat. Domácí mýdlo není třeba umisťovat do lednice, jelikož bez potíží by nám mělo ztuhnout i při pokojové teplotě.  Čas k tomu potřebný není zase až tak výrazně dlouhý, jelikož obvykle by nám měla postačit hodina až dvě. Potom mýdlo vyloupneme z formy a je připraveno k použití.

Samozřejmostí je, že takto uložené mýdlo nám při správném uchovávání díky použité mýdlové hmotě vydrží skutečně dlouhou, třeba i pár let.