Jak zvýšit šanci na otěhotnění

magazinzeny.cz

Moderní doba sebou přináší i mnohá úskalí. I přes stále rostoucí růst populace má stále více párů problémy s početím. Často nestačí jenom vysadit pilulky a čekat, až se zadaří. Na vině bývá i špatný životní styl a my vám přinášíme několik typů, které vám pomohou šanci na otěhotnění výrazně navýšit.

* cyklu

Ženský cyklus prochází několika fázemi, přičemž je dobré nastudovat si, jak to celé funguje. Největší šance na otěhotnění je v době ovulace, kdy se stává poševní hlen a jeho sekrece více vodnatá. Při ovulaci vás může potkat bolest na jedné straně podbřišku a můžete jí poznat i podle výkyvu vaší teploty.

Po vysazení antikoncepce může trvat i několik měsíců, než se váš cyklus upraví nebo než začnete ovulovat. Pokud je průměrná délka cyklu v průměru 28 dní, ovulace nastává po 14 dnech od začátku poslední menstruace. Sex mějte ve svých plodných dnech každý 48 hodin, spermie tak dorazí k cíly ve správný moment.

* ležení

Po sexu chvíli zůstaňte ležet, rozhodně se na nějakou dobu vyhněte sprše. Gravitace působí totiž i na spermie a voda by mohla způsobit zbytečné vyplavení.

* zdravý životní styl

Nedostatek pohybu může být i jedním z faktorů, proč se nedaří počít. Na druhou stranu není vhodné ani přemíra sportování. Cvičí-li někdo hodně, může zcela přestat ovulovat. Důležitá je i vyvážená strava, neprospívá ani výrazné hubnutí ani tloustnutí. To, že je třeba vyhnout se kouření, ale to snad není zapotřebí zdůrazňovat. Navíc už i 10 cigaret denně snižuje šanci na otěhotnění o 50%.

* vitamíny

Existují vitamíny, které vám pomohou otěhotnět. Nechte si doporučit od lékaře, případně v lékárně. Již před otěhotněním můžete začít využívat kyselinu listovou, která navíc snižuje riziko zdravotních problémů vašeho budoucího potomka. Berte minimálně 0,4 mg kyseliny listové denně 2 – 3 měsíce před početím.

* hlava

Jestliže se vám nedaří otěhotnět, začnete pociťovat stres a zvětšující se napětí může mít negativní vliv na celou ovulaci. Naše hlava má velkou moc nad celým naším tělem. S rostoucím stresem schopnost početí klesá. Otěhotnění se nesmí stát středobodem vašeho vesmíru, mějte co nejvíce aktivit. Choďte ven s přáteli, sportujte, věnutje se práci. Velice výhodnou pomocí může být i pravidelná meditace, protože ta přináší našemu mozku důkladnou relaxaci.

* astrologie

Pokud se vám nedaří delší dobu otěhotnět, zkuste si nechat spočítat plodné dny od astrologa. Již naši předci věděli, že ženský cyklus má návaznost na cyklus Luny a od něj se též odvíjí naše schopnost otěhotnění. Základní premisou je, že je žena nejvíce plodná ve chvíli, kdy je Luna ve stejné fázi, jako byla v moment narození. Můžete tak snáze počít v souladu s vesmírným rytmem.