Vše o kočkách – dokončení

magazinzeny.cz

Kočka nemá ráda hořkou chuť

Je toho mnoho, co může kočka sníst. Na co je však při jejím krmení třeba myslet, to je určitě fakt, že kočka nemá nijak zvlášť ráda hořkou chuť. Nejenom, že při pochutnání začne velmi rychle slinit, e daný zážitek si také celkem dlouho pamatuje. Negativum, které je s tím, spojené, se týká hlavně léků, které musíme kočce podávat. A to proto, že velké množství z nich je spojeno právě s tím, že jsou spíše hořčího charakteru.

Kočky nemají rády muže

Toto tvrzení je lehce nadnesené, ale faktem zůstává, že se mnohem více snesou se ženami a dětmi, než s muži. Není to však dáno ničím jiným, než hlasovou frekvencí. Kočka zkrátka a jednoduše mnohem lépe reaguje na vyšší zvukové frekvence. Je proto jasné, že muži, kteří mají hlas spíše hlubšího charakteru, kočky jako takové přílišným způsobem nezaujmou.

Ze stromu málokdy sleze sama

Kočky jsou unikátní i v tom, že netrpí závratěmi, stejně jako si dokážou dobře spočítat délku skoku, či perfektně vyhodnotí polohu hlavy i celého těla. Pokud se však dostanou na strom, kde se vlivem větví nemohou na všechny své smysly dokonale spolehnout, nastává chvíle zcela opačná. V tento okamžik se kočka začne velmi bát a téměř není schopna pohybu. V takovém případě začne primárně volat o pomoc.